czwartek, 16 stycznia 2020

Forum finansów i inwestycji

W dniach 10-11 stycznia 2020 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się Forum Finansów i Inwestycji - największa warszawska impreza finansowo-inwestycyjna.

Moją uwagę i obecność w tym wydarzeniu przyciągnęło wystąpienie Marcina Iwucia, autora bloga Finanse Bardzo Osobiste.

Marcin miał swój prawie godzinny panel dyskusyjny w sobotę (11 stycznia) od godz. 14.30.

Wraz ze swoim starszym, 4-letnim synem, Pawłem, przyjechaliśmy specjalnie tylko na ten wykład.Z tego co zauważyłem, to ten panel przyciągnął największą liczbę zainteresowanych. Setki osób zgromadziło się wokół tego wystąpienia.


Po panelu dyskusyjnym uczestnicy imprezy mogli zadawać pytania Marcinowi i jak sam odpowiadający podkreślił, również osobiste.
Wszystkie pytania od uczestników forum były związane z finansami.
A ja wykorzystałem sugestię Marcina przed rozpoczęciem Q&A i zadałem jemu pytanie stricte nie związane z finansami, aczkolwiek nie do końca, ponieważ osoba dbająca o finanse powinna również zadbać o zdrowie. Co zrobisz jak już dorobisz się fortuny, ale zdobywanie jej okupisz kosztem Twego największego aktywa - zdrowia?

Podszedłem więc bliżej. Przedstawiłem siebie i mojego syna. Uścisnęliśmy sobie dłonie. Podziękowałem za książkę, którą otrzymałem w zeszłym roku w konkursie walentynkowym, w którym uczestniczyła moja żona i ją dla mnie podarowała. Obiecałem, że jak kiedyś napiszę swoją książkę, to też wyślę ją dla niego za darmo. A potem zapytałem:
"Marcin, jakieś dwa lata temu wspomniałeś na swoim blogu, że przeszedłeś na weganizm. Czy nadal nie jesz mięsa? Opowiedz, proszę, o tym".
Marcin potwierdził, że od tamtej pory rzeczywiście nie je w ogóle mięsa. Mówił, że czuje się znakomicie. Co chwilę bije swoje własne rekordy w siłowni. Ma więcej energii do pracy. Powiedział, że nie jest to 100-procentowy weganizm, bo czasem zdarzy mu się zjeść jajko, ale mięso wykluczył całkowicie.

Wegetarianie żyją dłużej i zdrowiej
Wege stało się koniecznością
Karnizm


Na koniec wrzucam jeszcze wywiad z Marcinem dla Comparic. Na początku filmu słychać mego synka, a chwilę później można zauważyć nas w odbiciu oszklenia 😀.


Wyszliśmy z domu o 13., a wróciliśmy o 18. Bawiliśmy się dobrze. To było wspaniałe, męskie popołudnie z moim Młodym Inwestorem 😊.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz