czwartek, 27 lutego 2020

Dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna, niskowęglowodanowa, Atkinsa albo polska wersja - dieta Kwaśniewskiego (zwana optymalną) - kierowane są dla osób z nadwagą i bazują głownie na założeniu "jedz tłuszcz, a zgubisz tłuszcz". Powyższe sposoby odżywiania są do siebie podobne. Zakładają niskie spożycie węglowodanów i zastąpienie ich produktami bogatymi w białko i/lub tłuszcz (mięso, ryby, nabiał, jaja). Z diety eliminuje się produkty węglowodanowe, takie jak: pieczywo, kasze, ryż, ziemniaki. Warzywa są dopuszczone, ale tylko te zawierające niską zawartość węglowodanów.

Co dzieje się po kilku latach stosowania tego sposobu odżywiania?
W wątrobie pojawiają się kamienie. Może również dojść do zaburzeń rytmu serca, reumatoidalnego zapalenia stawów i innych schorzeń. Dolegliwości te spowodowane są zatruciem białkowym.

Jeżeli stosujesz dietę ketogeniczną i chcesz na niej pozostać, proponuję uważną obserwację swojego ciała. Jeśli zaczynasz czuć tępy ucisk w woreczku żółciowym lub ból w stawach, mięśniach bądź w głowie, albo pojawia się śluz i problemy z zatokami, nalot na języku lub inne oznaki zatorów, prawdopodobnie będziesz musiał przemyśleć swoją dietę!

W takim razie, jaką dietę zastosować?
Wdrożenie na stałe zróżnicowanej diety wegetariańskiej jest odpowiedzią, której szukasz.
Ale to nie wszystko. Gdy odnajdziesz w swoim życiu odpowiedź, którą niejednokrotnie wykładam Tobie na tacy, i tę odpowiedź zastosujesz, to kolejnym krokiem ku lepszemu zdrowiu będzie oczyszczenie się z tego, co utworzyło się przez wiele lat w wątrobie i woreczku żółciowym.


Nie zauważysz negatywnych skutków diety o wysokiej zawartości białka do chwili, gdy ściany naczyń krwionośnych będą znacznie pogrubione przez nadmiar białka. Zbyt dużo białka zwierzęcego powoduje potężną reakcję immunologiczną w celu usunięcia obcego DNA i martwych, skoagulowanych i uszkodzonych białek z mięsa i produktów mlecznych. A tak naprawdę tylko ułamek energii potrzebnej ciału zaspokajany jest przez żywność.
Jeśli skoncentrowane białko byłoby niezbędnym elementem diety człowieka, to dlaczego natura nie odzwierciedla tej potrzeby, kiedy tworzy ludzkie mleko w piersi matki? Zawiera ono śladowe ilości białka, ok 1,1-1,6%, a mimo tego dziecko odżywiając się tylko na samym mleku matki przez pierwszych 6 miesięcy życia dokonuje skoku rozwojowego, rozwijają się u niego narządy i organy, i potraja swoją masę urodzeniową.
Jeśli najdoskonalsze jedzenie Natury nie zawiera dużej ilości białka, to dlaczego mielibyśmy jeść skoncentrowane białko mięsa, gdy jesteśmy starsi i już nie rośniemy?


Przyczyną otyłości jest spożywanie rafinowanego, przetworzonego żarcia oraz siedzący tryb życia, a nie geny.

Właściwy sposób odżywiania i detoksykacja pozwoli zachować zdrowie. Aby utrzymać dobrą kondycję i szczupłą sylwetkę nie można zapominać o ćwiczeniach fizycznych i o odpowiednim poziomie ruchu.


Rozpowszechniaj dobro.

Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy, polub go proszę, zostaw komentarz i udostępnij swoim znajomym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz