wtorek, 19 lutego 2019

Detoksykacja - cz. II - płukanie wątroby i woreczka żółciowego

Oczyszczenie wątroby i woreczka żółciowego daje ogromną poprawę w funkcjonowaniu całego organizmu.

Wątroba to „laboratorium chemiczne", od którego pracy zależy stan serca, układu krwionośnego, organów trawiennych, nerek, mózgu, układu limfatycznego i naszej psychiki. Kamienie żółciowe to główna przyczyna choróbPrawie każdy człowiek cierpiący na przewlekłą chorobę, również m.in. alergię, ma w wątrobie nadmierne ilości kamieni żółciowych. Kamienie te stale blokują przewody żółciowe, a to obciąża cały organizm.Większość ludzi przyzwyczaiła się spożywać produkty węglowodanowe i białkowe w jednym i tym samym posiłku (link). Dlatego wątroba jest wypełniona zanieczyszczeniami, które zamieniają się w masę przybierając postać kamieni.

Oczyszczanie wątroby zawsze poprzedzamy oczyszczaniem jelita grubego (link).
Najlepszym okresem na oczyszczanie wątroby jest wiosna.

Proces oczyszczania trwa 7 dni: przygotowanie - 5 dni i wydalanie kamieni - 2 dni. Cały sekret i efektywność oczyszczania wątroby polega na przygotowaniu i „zmiękczeniu” organizmu. Dlatego zalecane są rozgrzewające prysznice, kąpiele lub sauna. W trakcie czyszczenia należy rozluźnić się i być spokojnym.
Nigdy nie czyścimy wątroby, jeśli cierpimy na ostrą chorobę – nawet kiedy to tylko zwykłe przeziębienie. Jeśli jednak chorujemy na coś przewlekłego, oczyszczenie wątroby może się okazać najlepszą rzeczą, jaką możemy dla siebie zrobić.
Już w przeddzień samego oczyszczania wątroby (dzień 5) nie zażywamy żadnych leków, witamin czy suplementów, chyba że są one absolutnie potrzebne (najlepiej w ogóle unikać proszków, bo one też zanieczyszczają wątrobę i woreczek żółciowy).

Ostatnią część (6-7 dzień) oczyszczania należy przeprowadzać w dni pomiędzy pełnią księżyca a jego nowiem. Nie należy przeprowadzać głównej części oczyszczania wątroby w trakcie pełni. Dzień ten nie sprzyja żadnym zabiegom.

Każdego dnia, przez 6 kolejnych dni wypijamy po minimum jednym litrze soku jabłkowego. Kwas jabłkowy zmiękcza kamienie żółciowe i sprawia, że swobodnie i gładko przechodzą przez przewody żółciowe. Sok jabłkowy wykazuje silne działanie oczyszczające. Sok pijemy w ciągu dnia powoli, pomiędzy posiłkami (unikamy jego picia tuż przed i 2 godziny po posiłku, a także wieczorem). Po wypiciu soku możemy wypłukać usta wodą lub wodą z sodą oczyszczoną.

Wykonanie oczyszczania wątroby poprzedza 6-dniowa dietaW trakcie tych 6 dni należy wyeliminować z jadłospisu produkty pochodzenia zwierzęcego i ciężkostrawne takie jak (mięso, nabiał, groch, fasola, produkty smażone i pieczone) oraz przejadanie się. Najbardziej wskazany jadłospis, to produkty roślinne (zboża, warzywa, owoce). Wszystkie produkty lub napoje powinny być ciepłe lub przynajmniej w temperaturze pokojowej. Podczas oczyszczania wątroby należy być spokojnym i rozluźnionym (wątroba nie lubi stresu). Podobny styl życia należy prowadzić nie tylko podczas kuracji.

Plan oczyszczania wątroby i pęcherzyka żółciowego:
przygotowanie wstępne – 5  dni i 6 dzień do godzin południowych dieta wegetariańska i picie soków jabłkowych,
oczyszczanie właściwe – 6 dzień wieczór i 7 dzień.

Do wykonania oczyszczania wątroby potrzebne nam będzie:
• co najmniej 6 litrów soku jabłkowego przygotowanego samodzielnie,
sól gorzka „Epsom” (siarczan magnezu) około 70 gramów, rozpuszczona w 700 ml przegotowanej wody,
175 ml soku z grejpfruta (najlepiej różowego) albo sok z cytryny połączony z pomarańczą,
125 ml oliwy z pierwszego tłoczenia.

W 6 dniu następuje część właściwa:
Śniadanie – należy zacząć od soku jabłkowego, a za pół godziny zjeść lekkie śniadanie. Tego dnia zakazane są definitywnie (mięso, nabiał, potrawy smażone, oleje i masła, cukier i słodziki, produkty zimne). Śniadanie powinno być beztłuszczowe. Polecam płatki owsiane, kaszę jaglaną itp.
• Obiad – również lekki (należy zjeść do godziny 13:30) – np. gotowane na parze lub wodzie warzywa, owoce (jabłka), warzywa na parze z ryżem (najlepiej basmati) itp.
Po godzinie 14:00 nie wolno niczego jeść, można jedynie pić wodę. Możemy pić wodę kiedykolwiek jesteśmy spragnieni, za wyjątkiem 20 min przed i po wypiciu soli gorzkiej i do dwóch godzin po i godziny przed zażyciem mikstury oliwy i soku.
Godzina 18:00 – wypij pierwszą szklankę (ok. 200 ml) roztworu soli gorzkiej. Po wypiciu można wypłukać wodą jamę ustną, by zneutralizować gorzki smak.
Godzina 20:00 – wypij drugą szklankę roztworu soli gorzkiej. Rozściel łóżko, ubierz piżamę, załatw toaletę, przygotuj gorący termofor.
Godzina 21:00 - jeśli do tej godziny nie wypróżniłeś się, w ciągu ostatnich 24 godzin, to powinieneś zastosować lewatywę wodną.
Godzina  21:45przygotowujemy 125 ml oliwy z pierwszego tłoczenia oraz 200 ml soku z grejpfruta lub soku z cytryny połączony z pomarańczą, oddzielamy mętne strzępki grapefruita od soku (możemy użyć do tego sitka). Sok z oliwą mieszamy w zamkniętym słoju, intensywnie potrząsając. Teraz, jeśli potrzebujesz, idź do toalety. Możemy spóźnić się z wypiciem przygotowanej oliwy z  grejpfrutem do 10 minut. Pamiętajmy o przygotowaniu w łóżku gorącego termofora, którym niedługo będziemy ogrzewali wątrobę.
Godzina 22:00 – wypij mieszankę. Jeśli to możliwe, zrób to jednym haustem. Niektórym pomaga przy tym zamykanie nozdrzy. Wypijamy wszystko na stojąco w ciągu maksymalnie 5 minut. Gdy jest to konieczne, między łykami, możemy spożyć odrobinę miodu.
Natychmiast po wypiciu mikstury połóż się do łóżka na plecach z głową ułożoną wysoko na poduszce. W łóżku od razu kładziemy na swojej wątrobie gorący termofor. Należy leżeć tak w całkowitym spokoju przez co najmniej 20 minut. W tym czasie możesz poczuć jakby kamienie wędrowały wzdłuż jelit. Nie będziesz odczuwał bólu, ponieważ sól Epsom otwiera zastawkę kanału żółciowego, a oliwa powoduje, że kamienie łatwo prześlizgują się w stronę „wyjścia”. Po 20 minutach bezruchu zaśnij, już w dowolnej pozycji, wciąż ogrzewając wątrobę.

7 dzień oczyszczania:
Godzina 6:00 – 6:30 rano – wypijamy trzecią szklankę roztworu soli gorzkiej. Nie pij roztworu soli gorzkiej przed 6:00 rano. Po wypiciu możesz się jeszcze położyć, ale ruch jest dozwolony.
Godzina 8:00 – 8:30 - wypijamy czwartą (ostatnią) szklankę roztworu soli gorzkiej.
Godzina 10:00 – 10:30 - można wypić świeżo wyciśnięty sok owocowy. Po pół godzinie możemy zjeść mały owoc. Godzinę później możemy zacząć jeść, utrzymując ten sam styl żywienia. Do wieczora i w trakcie następnych 2-3 dni należy kontynuować jedzenie lekkich posiłków.
Siódmego dnia oczyszczania wątroby, rano i po południu będziemy bardzo często korzystali z toalety. W tym, co z Ciebie wyjdzie będą się najprawdopodobniej znajdowały kamienie żółciowe różnej wielkości od maleńkich, aż do kilku centymetrów, w kolorach: żółty, brązowy, zielony, biały. Najmłodsze przybierają jasny kolor, starsze – ciemniejszy. Kamienie jasnobrązowe i białe są to kamienie uwapnione, które wcześniej znajdowały się w woreczku żółciowym. Niekiedy wychodzi drobnica, koreczki, tzw. sieczka - to kamienie, które przybrały kształt przewodów żółciowych. Wszystkie kamienie, dzięki działaniu soku jabłkowego, są miękkie. Jeśli chcesz zobaczyć ile „skarbów” z Ciebie wyszło, użyj sitka (ja tego nie robiłem).

Gdy zostaną usunięte kamienie z wątroby należy dbać o to, aby Twój trud oczyszczania nie poszedł na marne. W utrzymaniu czystej wątroby pomogą: prawidłowe odżywianie, odpowiednie łączenie pokarmów (link), nie zapijanie jedzenia oraz przejście na styl wegetariański, gdyż mięso nigdy nie trawi się w całości (link), a niestrawione resztki znowu utworzą kamienie.
"Z potraw, które się zjada powstają wszystkie choroby ludzkie" - Herodot "Dzieje", Księga Druga

W drugim lub trzecim dniu po oczyszczeniu wątroby zalecane jest zrobienie lewatywy. Służy to oczyszczeniu wszystkich ewentualnie pozostałych w jelitach kamieni. Należy je wydalić, bo mogą one powodować podrażnienia, bóle głowy, dolegliwości brzuszne itd. Jedno płukanie często jest niewystarczające, dlatego zaleca się płukanie raz na miesiąc, aż do momentu, dopóki w czasie oczyszczania nie wydali się żadnych kamieni.
W trakcie czyszczenia można poczuć jak wątroba wibruje i „oddycha” zwłaszcza w czasie pierwszych czyszczeń i jest to zupełnie normalne. Po całkowitym oczyszczeniu wątroby odczuwa się niezwykłą lekkość i odrodzenie całego organizmu. Poznajemy co to jest prawdziwe zdrowie.

Organizm ludzki ma zdolności samooczyszczania się na poziomie metabolicznym. Jednak te zdolności mają pewne ograniczenia. Każdy z nas inaczej reaguje na obecność toksyn w organizmie oraz na czynniki emocjonalne.
Wątroba jest niezwykle ważnym narządem detoksykacyjnym, który odtruwa nie tylko krew, ale również reguluje nasze emocje. Oczyszcza przeszłość i wzmacnia osobowość. Zdrowa wątroba to gwarancja pewności siebie i skuteczności w podejmowaniu decyzji. Kiedy jesteś arogancki, lekkomyślny, zbyt uległy, zaniedbujesz swoje obowiązki, jesteś nadgorliwy i/lub wrogo nastawiony do otoczenia, to znak, że wątroba wręcz domaga się oczyszczenia. Oprócz zmiany nawyków żywieniowych, postaw sobie za cel szerszą transformację, która doprowadzi Cię do odczuwania radości z życia w oparciu o miłość.

Osoby, które myślą, że mają zdrową, wolną od kamieni wątrobę, są w błędzie. Kamienie żółciowe zazwyczaj są osadzone w wątrobie bardzo mocno i nie jest łatwo ich się pozbyć. Przez oczyszczanie wątroby przeszły także osoby, którym lekarze odmawiali pomocy i zostały dosłownie wskrzeszeni.


Wymienione posty:
link Główne zasady łączenia produktów żywnościowych
link Detoksykacja - cz. I - oczyszczanie jelit
link Wegetarianie żyją dłużej i zdrowiej

Materiały, które służyły mi pomocą przy oczyszczaniu mojej wątroby i które wykorzystałem do zrobienia tego wpisu:
Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego - Andreas Moritz
http://akademianatury.pl/naturalne-leczenie/calkowita-odnowa-organizmu/oczyszczanie-watroby-i-pecherzyka-zolciowego.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz