wtorek, 5 lutego 2019

Chore bydło

"chore bydło kupię"
Co dzieje się z takimi zwierzętami?
Jeśli nie wiesz, to odpowiedź znajdziesz w tym oto reportażu:

https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/chore-bydlo-kupie-chore-krowy-sprzedawane-na-mieso-w-rzezniach,903977.html (cały film)
lub fragment

Myślisz, że tylko z krowami tak robią? Po obejrzeniu tego filmu powiesz, że już więcej nie zjesz wołowiny albo kebaba, a minie kilka tygodni i zapomnisz o całej sprawie? Przemyśl to dobrze zanim znowu usłyszysz pytanie w "kebabowni": "kurczak, czy wołowina?"


Wiele razy słyszałem jak ktoś mówi, że kupuje mięso ze sprawdzonego źródła, na wsi itp. OK, nawet jeśli rzeczywiście jest to lepszej jakości, pomijając już szkodliwość mięsa, to czy nie zdarza się Tobie zjeść Maca, KFC albo w innej restauracji szybkiej obsługi lub stołować się w barze mlecznym lub w pracowniczej stołówce? No tak, tam to na pewno jest mięso najwyższej jakości 😊.

Kiedyś kolega opowiadał mi jak pracował w przetwórstwie ryb. Wszedł do magazynu z trupami rybnymi. Smród niesamowity.
Zapytał: A to na śmietnik?
Odpowiedziano mu: Nie, to na konserwy.

Odpowiedz w komentarzu, czy reportaż zrobił na Tobie wrażenie. Przecież to jest standardowy proceder. Nie zdarzyło się Tobie np. zjeść kurczaka ze złamaną nóżką?


Spożywanie mięsa, nawet dobrej jakości, przynosi więcej szkód, niż pożytku. Zaś jedzenie mięsa "zdechłego" jest tylko trucizną. Spożywanie mięsa ma porównywalne, negatywne skutki dla zdrowia jak palenia tytoniu.

Ostatnio dużo się mówi o zanieczyszczonym środowisku. A przecież hodowla bydła jest główną przyczyną globalnego zanieczyszczenia (link).

"Człowiek nie świnia, zje wszystko".

A później niestety słychać takie słowa: "skąd te choroby? Skąd ten rak? Taki młody człowiek..."


Powiązane posty:
link Cowspiracy
link Wegetarianie żyją dłużej i zdrowiej
link Wege stało się koniecznością
link Odżywianie zgodne z grupą krwi

Udostępnij proszę ten materiał swoim znajomym.

2 komentarze:

  1. https://fakty.plportal.pl/node/9574

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za link. To tylko potwierdzenie, że takie zdarzenia występują na całym świecie, dlatego nie rozumiem, dlaczego ludzie są tym zszokowani.
    Jesz mięso, to miej świadomość, że zjadasz nieraz przysłowiowego psa z budą, czyli wszystko.

    OdpowiedzUsuń