czwartek, 12 września 2019

Budżet obywatelski

Chciałbym zaprosić Cię do zagłosowania na projekt "Utwardzenie pobocza na ul. Listopadowej":

Jestem mieszkańcem Ursusa i prawie codziennie przechodzę przez ulicę Listopadową, gdzie pobocze wypełniają kałuże i błoto. W zeszłym roku wpadłem na pomysł poprawy tej drogi i powiedziałem sobie, że jeżeli miasto nic w tym kierunku nie zrobi, to swój pomysł przedstawię w budżecie partycypacyjnym. W tym roku projekty można było zgłaszać w dniach: 20 maja - 10 czerwca. Na początku czerwca zebrałem wymaganych 20 podpisów osób popierających pomysł - mieszkańców Ursusa. Następnie opisałem i złożyłem projekt.


Do 8 sierpnia zgłoszenia przechodziły ocenę oraz ewentualne zmiany i poprawki. Początkowo zgłoszony przeze mnie pomysł miał tytuł "Chodnik na ulicy Listopadowej", ale okazało się, że przepisy nie pozwalają, aby powstał w tym miejscu chodnik. Dlatego wspólnie z urzędnikami zmodyfikowaliśmy pomysł i nazwę. Ulica Listopadowa być może zostanie uzupełniona płytami ekologicznymi.


Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. Warszawiacy, co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy lub w całej Warszawie.
W budżecie obywatelskim każdy mieszkaniec Warszawy może zgłosić projekt lub zagłosować. Nie trzeba być zameldowanym, ani pełnoletnim. Uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Warszawa.
Jeśli chcesz coś zmienić w swojej okolicy, budżet obywatelski jest właśnie dla Ciebie.

Głosować można do 23 września. Wyniki zostaną ogłoszone 3 października.
Zapraszam 😊

https://twojbudzet.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/zag-osuj-na-projekty
Mój projekt oznaczony został numerem 16.

Przekaż, proszę, tę wiadomość innym i poproś o zagłosowanie na "Utwardzenie pobocza na ul. Listopadowej".
Dziękuję 😊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz