wtorek, 10 kwietnia 2018

Jak pozbyć się kałduna?

Chciałbym przedstawić złoty środek na pozbycie się kałduna. Sprawa wymaga jednak sporej samodyscypliny ze strony osoby zainteresowanej, szczególnie na początku. Tak jak zresztą w każdym obszarze. Nie zbudujemy domu jeśli nie zgromadzimy środków na realizację tego domu, a później nie zaczniemy go budować. Nie rzucimy palenia, jeśli nadal będziemy kupować papierosy i je palić.
Każdy zamiar musi być poprzedzony pewnymi schematami. Najpierw trzeba jasno określić cel, potem nakreślić plan, a następnie działać według tego planu. Samo się nie zrobi.
A więc najpierw cel:
moim celem jest pozbycie się opony z brzucha.
Teraz plan:
Każdy z nas potrzebuje właściwych schematów, po to żeby odżywiać ciało, a umysł napełniać energią. Dlatego poniżej przedstawię odpowiedni, dla każdego człowieka, plan dnia:
1. Wstań około 6-ej (albo wcześniej). Nie przeciągaj momentu wstania z łóżka po przebudzeniu.
2. Zrób kilka pełnych przysiadów (lub wykonaj inne ćwiczenia z '*wielkiej szóstki kalistenicznej') oraz wyszoruj szczoteczką do zębów język i wypłucz jamę ustną wodą.
3. Pij (powoli) szklankę (ciepłej) *wody, a następnie możesz wypić jeszcze drugą szklankę wody (wody z sokiem z wyciśniętej cytryny lub *zioła).
4. Jedz śniadanie w godz. 7-8. Jeśli nie czujesz głodu nie musisz jeść śniadania w ogóle.
5. Pij wodę ‎pomiędzy 10. a 11:30 (i/lub ewentualnie świeżo wyciskany *sok z warzyw i owoców).
6. Przed głównym posiłkiem dnia zrób trening. Chociażby kilka ćwiczeń kalistenicznych. Bez ćwiczenia nie ma jedzenia :)
7. Zjedz główny posiłek dnia pomiędzy 12. a 13.
8. Pomiędzy 15 a 17:30 pij (woda, zioła)
9. Zjedz kolację o 18.
10. Połóż się spać przed 22.

Zalecam pokarm bezmięsny, beznabiałowy (i bezglutenowy) :)
*Woda - pij wodę organiczną i/lub przegotowaną
*Zioła - najlepiej czystek, lapacho oraz inne zioła, a także zielona herbata. Unikaj kawy i czarnej herbaty.
‎*Sok - świeżo wyciskany poprzez wyciskarkę (najlepiej wolnoobrotową). Sok należy pić powoli i nie później niż godzinę od wyciśnięcia.
*Wielka szóstka kalisteniczna - to przysiady, pompki, podciągnięcia na drążku, mostki, stanie na rękach i pompki w staniu, ‎wznosy nóg w zwisie na drążku.

Uwaga. Spróbuj zachować swój plan dnia również w weekendy i na wakacjach. Późne chodzenie spać i/lub spanie do południa zaburza i męczy organizm.
Wiem, że będziesz szukał tysiące wymówek. Nie oszukuj samego siebie. Ty jesteś panem swojego życia. Jeśli będziesz te czynności powtarzał codziennie, będziesz to wszystko robił z automatu i Twój plan stanie się codziennością, a codzienność zdrowymi nawykami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz