wtorek, 24 kwietnia 2018

Woda - źródło życia

Woda jest głównym składnikiem Twojego ciała. Wszystkie płyny, które dostarczasz do swojego organizmu muszą być specjalnie przetworzone i oczyszczone. W czasie tych procesów Twoje ciało traci bardzo dużo energii. Im więcej energii stracisz na przetwarzanie i oczyszczanie płynów, które przyjmujesz, tym mniej energii pozostanie na regenerację komórek i zwalczanie chorób. Najwięcej tracimy, gdy pijemy płyny najmniej zbliżone do wody, jak: mleko, napoje energetyczne i izotoniczne, kawa, czarna herbata, słodkie napoje gazowane i niegazowana, soki pasteryzowane i nektary, soki zagęszczone i soki z soku zagęszczonego oraz napoje alkoholowe. Takich płynów należy unikać.

Jaką wodę wybrać?
Woda z kranu w polskich miastach jest dobra do spożycia. Kupowanie wody butelkowanej jest nieekologiczne, nieekonomiczne i niepraktyczne. A nawet niezdrowe, bo związki plastiku przenikają do wody. Nie daj się nabić w butelkę.
Woda wychodząc z wodociągów miejskich jest dobrej jakości. Jednak przebywa długą drogę rurami miejskimi do naszych domów. Mimo, że w rurach panuje wysokie ciśnienie i są położone głęboko w ziemi, są one często bardzo stare i pordzewiałe. Przegotowanie wody to świetny pomysł na pozbycie się ewentualnych drobnoustrojów. Wówczas zabijasz większość szkodliwych bakterii i wirusów.
Woda z kranu również zawiera minerały. Przegotowanie wody spowoduje zmniejszenie składu mineralnego (później te minerały widoczne są w czajniku w postaci kamienia i osadu), ale nie powoduje destylacji. Minerały zostają w wystarczającej ilości. W celu zwiększenia liczby minerałów można dodać odrobinę soli himalajskiej. Nie jest to jednak konieczne.

Woda strukturalna (strukturowana, organiczna), to woda, która nawadnia w największym stopniu dlatego, że cała woda w naszym organizmie jest strukturalna. Struktura wody jest o wiele ważniejsza, niż skład chemiczny. Wielu ludzi mimo picia dużej ilości wody jest odwodnionych. Przyczyna tego jest bardzo prosta. To, co koncerny teraz dostarczają nam pod nazwą "woda” wcale nie jest tą samą, ani nawet zbliżoną substancją do tej, która była na ziemi kilkaset lat temu. To struktura odpowiada za to, że jesteś dobrze nawodniony. Woda strukturalna, to żywa Woda, a Woda żywa to zdrowy organizm. Jak ożywić wodę? Można ją pozyskać z lodu.


Przygotowanie wody strukturalnej jest łatwe. Wystarczy garnuszek z przegotowaną i ostudzoną wodą włożyć do zamrażalnika o temperaturze 4 stopnie C, na 2-3 godziny. Po częściowym zamarznięciu wody należy przebić lodową pokrywę i zlać wodę do pojemnika. Woda ta posiada właściwości wody strukturalnej. Zimą przygotowanie jej jest jeszcze prostsze. Wystarczy garnek przegotowanej wody wystawić na balkon i poczekać aż zamarznie. Potem należy umieścić powstały lód w ciepłym pomieszczeniu i poczekać aż się roztopi. Picie dużej ilości świeżej, czystej wody jest jednym z najbardziej niezbędnych działań, jakie należy stosować dla zachowania zdrowia.

Jak już wspomniałem powyżej, najlepsza woda, to woda strukturalna, czyli woda z roztopionego lodu. Uczonych zainteresował fakt: dlaczego Jakuci, naród z północy Rosji, mają średnią długość życia ponad 100 lat. Jak się okazuje nie posiadają wodociągów ani studni i w ogóle bardzo skromnie się odżywiają, a właściwie wcale nie chorują. Rozwiązanie zagadki okazało się proste. Przez wiele lat Jakuci korzystali z wody, tnąc lód na płyty. Co zostało stopione przez słońce, to pili.

Temperatura pitej wody powinna być zbliżona do temperatury ciała człowieka. Wtedy organizm nie traci energii na ogrzanie lub schłodzenie wody. Dotyczy to także innych przyjmowanych płynów i pokarmów.
Wodę, a szczególnie inne napoje, należy pić powoli. Pozwoli to także ogrzać chłodniejszą wodę, w jamie ustnej, do temperatury ciała.
Ilość spożywanej w ciągu dnia wody zależy od wielu czynników, m. in. od: wagi ciała, wieku, aktywności fizycznej, pory roku, temperatury otoczenia, płci itd. Dla osoby dorosłej będzie to około 6-8 szklanek dziennie (1,5-2 litry).

Jakie ciekawostki można jeszcze odkryć w wodzie? Zapraszam do obejrzenia filmu "Wieści z wody": https://m.youtube.com/watch?v=6PhnDviC4lE

Co oprócz wody warto także pić?
Picie soków świeżo wyciskanych jest ważne, ponieważ takie soki zawierają także wodę strukturalną. Soki takie można pozyskać z warzyw i owoców za pomocą wyciskarki.
Zioła korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie. Dzięki licznym składnikom odżywczym wzmacniają i oczyszczają organizm z nagromadzonych toksyn. Na wyróżnienie zasługują: czystek, lapacho, pokrzywa, melisa, rumianek, mięta, dziurawiec, lipa, dzika róża, malina.
Zielona herbata sprawia, że organizm staje się bardziej efektywny w użyciu własnej energii. Pomaga poprawić witalność i wytrzymałość.
Czerwona herbata też może mieć dobroczynny wpływ na organizm, wspomagając odchudzanie. Można ją znaleźć pod nazwami Oolong i Pu-erh.

Są osoby, które piją bardzo mało wody albo nie piją jej wcale. Od takich osób słyszałem też, że nie piją wody, bo w wodzie, to ryby pływają (na potrzeby tego wpisu, zmodyfikowałem nieco te powiedzenie:). Takie osoby szybciej zużywają swoją energię życiową, siłę i witalność. I proces starzenia organizmu przebiega szybciej. Na powietrze, którym oddychasz nie masz zbyt dużego wpływu. Natomiast na to co pijesz i co jesz masz duży wpływ.
Odpowiedz sobie na pytanie: co pijesz i co dajesz do picia swoim dzieciom? Dobrą wodę, czy wodę z cukrem w postaci np. "Kubusiów" i coli?

Pij wodę, będziesz wielki!

3 komentarze:

 1. Zgadzam sie z artykułem w 100% :) Sprawdźcie również przepis na wodę z cytryną https://odzywialnia.pl/woda-z-miodem-i-cytryna/

  OdpowiedzUsuń
 2. Z Kuna System www.kunasystem.pl/ kupisz najlepsze filtry do wody. Nie zwlekaj!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wielu miejscach w Polsce woda z kranu jest dobrej jakości. Robienie "magicznej wody" poprzez różne sposoby filtrowania, to często niepotrzebne koszty, a kupowanie wody w butelkach, to nabijanie w butelkę. Jak ktoś chce polepszać wodę, to polecam wodę z lodu (jak w artykule).

   Usuń