czwartek, 21 marca 2019

Myśl i bogać się

Dzisiaj chciałbym Ci polecić wspaniałe dzieło autorstwa Napoleona Hilla „Myśl i bogać się”, które zostało wydane w 1937 roku, ale jest ponadczasowe. Książkę przeczytałem po raz pierwszy w 2012 roku. Od tej pory niejednokrotnie wracam do tego bestsellera. Dzięki tej książce uświadomiłem sobie, że bogactwo pojawia się najpierw w formie pomysłu.
Bogactwo to myśl, pomysł, idea.Wiem też, że każdy z nas jest kowalem swego losu oraz kapitanem swej duszy. Człowiek może kreować swój los, a także być władcą swego środowiska, ponieważ może kontrolować swoje myśli.

Im wytrwalej podążasz właściwą drogą, tym bardziej się zbliżasz do sukcesu. A bardzo wielu ludzi rezygnuje w chwili, kiedy ten sukces mają już w zasięgu ręki. Budują coś bardzo długo, rezygnują i pozostawiają go do wzięcia innym. Podporządkuj swe nawyki myślowe wadze Twego życiowego zadania, a zdołasz osiągnąć nawet to, co się wydaje niemożliwe. Zamknij za sobą wszelką drogę odwrotu. Pozostanie Ci tylko zwyciężać albo ulec całkowitej zatracie. Tylko w ten sposób możesz osiągnąć stan umysłu zwany żądzą zwycięstwa, który ma kluczowe znaczenie dla uzyskania sukcesu.

Wszytko co człowiek tworzy lub zdobywa, bierze początek z żądzy. Zaczyna się to od abstrakcyjnych rojeń do konkretnych osiągnięć poprzez pracę wyobraźni, gdzie plany przetworzenia abstrakcyjnego myślenia powstają i konkretyzują się.

Bogactwo nie jest tylko owocem ciężkiej pracy. Jest ono wynikiem określonych żądań opartych na zastosowaniu ściśle określonych zasad, a nie skutkiem przypadku ani też szczęścia.

A kiedy bogactwa zaczynają spływać, gromadzą się tak szybko i w takiej obfitości, że człowiek zaczyna zachodzić w głowę, gdzie też się ukrywały przez wszystkie poprzednie chude lata 😊.

Natomiast rozrzutność nie popłaca podwójnie. Wynika ono z lęku przed ubóstwem i powoduje, że zawsze będzie Ci brakowało, bo nie będziesz miał umiejętności oszczędzania i gromadzenia - wiedzy, majątku, aktywów, poszerzania zdolności, odkrywania talentów.

Miliony ludzi wiodą życie ubogie i mierne, ponieważ nie potrafią wypracować rzetelnego planu zdobycia fortuny.

Rozejrzyj się za możliwością zarobienia milionów nawet nie przez oryginalny plan ich zdobycia - lecz przez nową kombinację znanych już sposobów. Najlepsze narzędzie wciąż czeka na tego, kto będzie je umiał zastosować.

Zdecyduj, czy chcesz zostać przywódcą, czy wykonawcą. Wykonawca nie może oczekiwać takiego wynagrodzenia, do jakiego uprawniony jest przywódca, choć wielu wykonawców popełnia tę pomyłkę i oczekuje takiej nagrody. Pozycja wykonawcy nie przynosi ujmy, ale też nie opłaca się pozostawać na zawsze wykonawcą. Większość wybitnych przywódców rozpoczynała od pozycji wykonawcy. Stali się oni przywódcami, ponieważ byli inteligentnymi wykonawcami.

Wyobrażeniowe zdolności umysłu stają się tym żywsze, im bardziej je rozwijamy poprzez stosowanie w życiu.


Napoleon Hill ukazuje ćwiczenie, wiodące od żądzy do zdobycia bogactwa, które opisuje w 6 krokach:
1.Ustal sobie dużą sumę pieniędzy.
2.Wyznacz dokładną datę osiągnięcia pieniędzy, których łakniesz.
3.Określ sobie dokładnie co zamierzasz dać z siebie w zamian za pieniądze, których pożądasz.
4.Opracuj dokładny plan realizacji swej żądzy i przystąp od razu do jego realizacji.
5.Spisz wszystko na kartce. Napisz sobie jasne, zwięzłe oświadczenie określające sumę pieniędzy, dokładną datę, zobowiązania dotyczące tego co zamierzasz dać z siebie w zamian za pieniądze i przedstaw w nim jasno plan prowadzący do zdobycia tych pieniędzy.
6.Odczytuj sobie te oświadczenie na głos, raz przed snem, drugi raz zaraz po przebudzeniu. W trakcie odczytywania czuj się i zachowuj jakbyś widział, że już te pieniądze zdobyłeś.

To ćwiczenie można stosować nie tylko w drodze do bogactwa, ale także wykorzystywać w innych dziedzinach i nauce nowych umiejętności.Chciałbyś zadać pytanie, pisz śmiało. Postaram się pomóc.
Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy, polub go proszę, zostaw komentarz i udostępnij swoim znajomym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz