czwartek, 31 października 2019

Gnuśność

Wiele razy przez opieszałość i niedopatrzenia innych ludzi, zaczynamy mieć problemy, co pociąga irytację, mamy przez to nieprzyjemności i straty finansowe. Tak, wiem, trzeba stawić czoło tym problemom i nie skupiać się na nich, tylko je porozwiązywać. Jednak w kulminacyjnych momentach można odnieść wrażenie jakby ktoś walnął nam w twarz. Znasz to uczucie?

Czym to jest spowodowane?
GNUŚNOŚĆ:
Zwyczaj odkładania na jutro tego, co powinno się zrobić jeszcze w zeszłym roku.
Tracenie czasu na wynajdowanie wykrętów i usprawiedliwień, że się czegoś nie zrobiło.
Symptom ten wiąże się ściśle z przeczuleniem, zwątpieniem i zatroskaniem; z odmową przyjmowania odpowiedzialności, kiedy tylko daje się jej uniknąć.
Skłonność do kompromisu i obojętności.
•Uginanie się pod przeciwnościami zamiast pokonywania ich i przetwarzania tych zwycięstw w kolejne kroki zbliżające do sukcesu.
Zadowalanie się mierną egzystencją zamiast dążenia do pomyślności, dostatku, bogactwa, zadowolenia życiowego i szczęścia.
•Słabość i całkowity brak wiary w siebie, brak samokontroli, inicjatywy i ambicji, a także określonego celu życiowego, zdolności do zapobiegliwego i rzetelnego myślenia.
Godzenie się na ubóstwo zamiast dążenia do bogactwa.
•Wiązanie się z ludźmi, którzy przystają na ubóstwo zamiast poszukiwania towarzystwa tych, którzy dążą i dochodzą do bogactwa.


Są osoby, które są pasożytami. Jakby zatruwali życie tylko sobie, to OK, nie wnikałbym. Niech każdy „żyje” jak mu się podoba. Jednak tak to nie działa. Chcąc nie chcąc, żyjemy w symbiozie. Złe zachowania i decyzje jednego człowieka robią szkody wielu innym ludziom. Opieszałość, niedbalstwo, gnuśność rodzi wiele problemów.

Ktoś się stara, a inny wszystko psuje. Jeden pracuje, a drugi siedzi na kanapie całymi dniami i popija piwko. Pracuś wstaje o 5. rano i zasuwa, a leser nie może zgramolić się z łóżka do południa po 10 drzemkach. Żywiciel daje, pasożyt żeruje. Jeden buduje, inny burzy.

Dlatego, proszę Cię, koniecznie stań się lepszą wersją samego siebie. Dla dobra ludzkości 😊. Wyzwól z siebie empatię. Nie kręć i nie kłam. Nie truj innym życia. Zacznij żyć w zgodzie z naturą i ze społeczeństwem. Przestań być hejterem i trollem bagiennym. Nie bądź hubą na drzewie. Miej honor. Dorośnij i weź odpowiedzialność.


Powiązane posty:
Zawsze znajdziesz usprawiedliwienie

A Ty, jesteś pasożytem, czy żywicielem?

Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy, polub go proszę, zostaw komentarz i udostępnij swoim znajomym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz