wtorek, 2 października 2018

Złoty krążek

Obwieszanie się pierścionkami na palcach, jak choinki ozdobami, nie służy Twojemu zdrowiu.

W toku badań naukowych stwierdzono związek niektórych chorób z noszeniem na rękach biżuterii.
Na palcach znajduje się wiele punktów czuciowych, które są związane z organami wewnętrznymi i dlatego obrączka i pierścionki:
Na serdecznym palcu prowokują schorzenia sutka i piersi, organów płciowych i gruczołów wydzielania wewnętrznego (gruczołów dokrewnych).
Na palcu środkowym powodują stwardnienie tętnic (miażdżycę) i nadciśnienie tętnicze.
Na palcu wskazującym wywołują bóle pleców, zapalenie korzonków i zwapnienie kości.
Często noszone na małym palcu prowadzą do schorzeń dwunastnicy.

Obrączkę ślubną zazwyczaj nosi się na palcu serdecznym, a noszenie obrączki na tym właśnie palcu może powodować choroby organów płciowych. Taki paradoks.

Nie obciążaj rąk pierścionkami i obrączkami. Obowiązkowo zdejmuj biżuterię na noc, nawet obrączkę ślubną. Od czasu do czasu należy dać rękom całkowicie wypocząć, tzn. nie wkładać obrączki przez cały dzień. W czasie wolnym, np. kiedy relaksujesz się z partnerem, masuj na przemian palce lewej i prawej ręki, ponieważ palce rąk związane są z systemem oftalmologicznym (oczy). Jeżeli będziesz masować palce codziennie, to okulary nie będą Ci potrzebne, a ręce będą zawsze wypoczęte.

Dlatego obrączki, pierścionki, kolczyki, zegarki i całą biżuterię na noc się zdejmuje.

Wiem, że dla wielu obrączka jest bardzo ważnym symbolem i w ogóle nie chcą się z nią rozstawać. Pomyśl jednak o korzyściach jakie można odnieść poprzez zdejmowanie obrączki. Twój partner i Twoja rodzina na pewno wolałaby Cię zdrowym bez obrączki, niż chorym z "zamocowaną na stałe" obrączką od momentu ślubu do końca życia. A kiedy Twój partner będzie miał świadomość z korzyści jakie płyną ze zdejmowania obrączki, na pewno będzie dbał o to żebyś ją zdejmował, szczególnie na noc, i sam też będzie to robił.

Są osoby, które nigdy nie zdejmują obrączki i nie wiadomo, czy dadzą radę ją zdjąć, ponieważ od momentu ślubu ich ciało nabrało kilogramów, a palce spuchły. Kiedy po wielu latach zdecydujesz się zdjąć obrączkę i nie będziesz mógł tego zrobić, to nie szarp jej nerwowo tylko wypróbuj kilka sposobów:
Wylej olej na palec.
Obrączkę i palec spryskaj płynem do mycia szyb.
Wylej na palec płyn do mycia naczyń.
Jeśli nadal nie możesz zdjąć ślubnego krążka z palca, ostatecznym rozwiązaniem może być nawet wizyta u chirurga, który przetnie obrączkę!
O, i jest kolejny powód żebyś nie nabierał z biegiem lat niepotrzebnej masy ciała.


Obrączkę warto zdejmować również w celu uniknięcia poważnych urazów i uszkodzeń. 

Amputacja palca z obrączką to nie jest mit. Najczęściej dochodzi do niej podczas zaczepienia o stały element przy podskokach lub zeskakiwaniu z wysokości. Chociaż najczęściej do takich zdarzeń dochodzi przypadkowo, to warto ograniczać szanse takiego zdarzenia.

Podczas wspinania obrączka może zaklinować się w szczelinie i przy spadnięciu wspinacza, krążek może zostać razem z palcem lub jego fragmentem!

Mam znajomego, który zawisł na obrączce na ogrodzeniu. Trwało to chwilę dlatego skończyło się na zwichnięciu, a nie na zerwaniu palca.

Dale Carnegie, autor bestsellerów, jako mały chłopiec bawił się z kolegami na strychu porzuconego domu. Żeby stamtąd zejść postawił nogę na parapecie i zeskoczył. A że miał obrączkę na palcu, w momencie skoku, zahaczyła ona o gwóźdź i została na nim razem z jego palcem.

Do pracy fizycznej, zwłaszcza z narzędziami i maszynami, lepiej nie zakładać obrączki.

Nawet jeśli jesteś mocno przywiązany do swojej obrączki, dosłownie i w przenośni, warto dawać odpocząć swoim palcom i nie narażać się na choroby.

Po zdjęciu biżuterii, zawsze kładź ją w tym samym miejscu, np. do szkatułki. A jak jesteś poza domem, przykładowo na wakacjach, to włóż obrączkę do portfela do kieszonki z monetami i ją zapnij.

A tak przy okazji: zostawianie przedmiotów w stałym miejscu pozwoli uniknąć bałaganu i nerwowego szukania 😊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz