czwartek, 1 listopada 2018

Te problemy

Jeśli masz wszystkiego dość sprawdź, czy nie masz dość siebie. To nie ktoś inny nawalił tylko może Ty to zrobiłeś. Może sam narobiłeś sobie problemów, a może problemy biorą się z Twojego nastawienia do życia.

Obraz świata, codziennie budowany w Twojej głowie, jest interpretacją Twojego mózgu, nieraz bardzo daleki od rzeczywistości i prawdy.

Większość osób skupia się na problemach i wymyślaniu nieistniejących przeszkód, zamiast swoją energię skupić na rozwiązaniu bieżących spraw.

Tam gdzie większość widzi problemy, inni widzą okazję. Dlatego niektórzy stają się bogaci, bo potrafią rozwiązywać problemy społeczeństwa. Może czas nauczyć się rozwiązywać większość problemów od ręki?

Większość Twoich problemów, to nie są żadne problemy. Spójrz na ludzi trzeciego świata:
Na tych, którzy harują w ekstremalnie ciężkich warunkach przez cały dzień za miskę ryżu, podczas gdy Ty siedzisz w wygodnym fotelu i narzekasz na zbyt niską pensję.
Albo na tych co mają ograniczony dostęp do czystej wody, a Ty masz jej tyle, że możesz podlewać nią ogródek, nie mówiąc już o ciepłej wodzie z Twojego prysznica albo pełnej wannie.
Narzekasz na brak klimatyzacji podczas kilku ciepłych miesięcy w roku, a niektórzy żyją w tropikalnym upale przez większość roku, bez żadnej klimy.
Przez klimatyzację zachorowałeś w środku lata – no tak – klimatyzacja nie jest dobra dla zdrowia, a Ty przez to, że jesteś chory masz kolejne powody do piętnowania problemów.
Nie lubisz braku opcji suszenia ubrań w Twojej pralce, zwłaszcza w deszczowe, jesienne dni odczuwasz brak tej funkcji; daj spokój, ludność trzeciego świata pierze swoje ubrania w rękach nad rzeką.

Zobacz jeszcze inne problemy pierwszego świata, które nie są problemami


Powiem Ci coś: Żyjesz w luksusach, a w luksusach nie powinno się narzekać.

Kiedy spojrzysz na swoje życie, swoją pracę, przez pryzmat wdzięczności, zrozumiesz, że masz za co dziękować.
Nie chodzi o to żeby żyć w ascezie i porównywać się z biedą. Chodzi o to żeby nie narzekać i nie piętnować problemów, zwłaszcza tam gdzie ich naprawdę nie ma.
Żadnych sztucznych problemów i narzekania na rzeczy, szczególnie, na które nie masz wpływu, jak na pogodę. Głowa do góry, a Twoje perspektywy będą się poszerzać każdego dnia.


Nie ma problemu, skoro go nikt nie dostrzega.

Większość problemów, które sobie wymyśliłeś, nie są w rzeczywistości problemami.
„Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła" -
Mark Twain

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz