czwartek, 20 września 2018

Ludzie-motory vs toksyczni ludzie

+ Otaczaj się ludźmi, którzy w Ciebie wierzą, wspierają, którzy lubią zarówno Twoje zalety, ale też akceptują Twoje wady.

- Wszak jeśli otaczasz się ludźmi, którzy Ciebie krytykują, podważają Twoje kompetencje, którzy często mówią: "Tobie na pewno to się nie uda", to nie ma szans żebyś pozbył się swoich oporów i kompleksów.
Jeśli masz kogoś spośród Twojej rodziny, znajomych, bliskiego otoczenia, kto Ciebie ciągle krytykuje, gasi, podcina skrzydła, neguje Twoje pomysły i mówi, że tak się nie da, to najlepiej pozbądź się takich "przyjaciół" lub chociaż ogranicz z nimi kontakty, jeśli nie możesz ich całkowicie wyrzucić, bo są członkami Twojej rodziny. Rozwiąże to problem małej wiary w siebie.

Spotykaj się z tymi, którzy Cię wspierają i są Twoimi fanami, kibicami i przyjaciółmi.

Oplataj się ludźmi, którzy doładowują Twoje akumulatory,
- a nie takimi, którzy wyciągają z Ciebie energię.
To ma bardzo duże znaczenie dla Ciebie i na Twój rozwój.


"Są dwa rodzaje ludzi - kotwice i motory. Porzuć towarzystwo kotwic i przyłącz się do motorów, bo motory dokądś zmierzają i lepiej się bawią. Kotwice tylko ściągają cię w dół".
- Wyland

Kto z kim przestaje, takim się staje.
„Jesteśmy wypadkową sumą 5 osób, z którymi najczęściej przebywamy" powiedział Jim Rohn. Przeanalizuj zachowanie tych osób, z którymi spędzasz czas i sam się przekonaj jak duży wpływ mają oni na Ciebie.
To od Ciebie zależy, czy odpowiednio wyselekcjonujesz właściwe dla siebie osoby, które będą Cię wspierać w Twoich poczynaniach albo wybierzesz źle i te osoby będą Twoją kulą u nogi.

Wybieraj ludzi-motory, unikaj ludzi-hamulców.
Znajdź swoich mentorów i czerp od nich wiedzę.
Dzisiejszy świat jest przepełniony błazenadą, za którą ludzie są skłonni nawet płacić pieniądze i poświęcać na tę niby-rozrywkę swój cenny czas. Nie trać swojego cennego czasu na farmazony. Błazny, to są też toksyczni ludzie. Nie bądź fanem błaznów i pajaców, tym bardziej, kiedy już dawno nie jesteś nastolatkiem.

+ Stwórz sobie team ludzi ambitnych, energetycznych, z pasjami, kochających życie.

"Są ludzie żyjący z dnia na dzień. Jednak osoby, które cenimy jako autorytety o silnej marce i wysokiej reputacji, mają unikalny pomysł na siebie wpisany w długoterminową strategię, której skuteczność regularnie weryfikują poczuciem spełnienia i apetytem na więcej".
- J. Malinowska-Parzydło

Zawsze możesz zmienić otoczenie, towarzystwo albo pracę. To z jakimi osobami utrzymujesz bliskie kontakty zależy od Ciebie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz