czwartek, 13 września 2018

Niestandardowe działanie wygrywa

Nie rób tego co wszyscy, tylko dlatego, że wszyscy tak robią. Nie podążaj bezmyślnie za stadem. Nie bój się, że będziesz outsiderem. W przyszłości Twoje działanie da owoce i spotka się z uznaniem. Jeśli obawiasz się teraz, że Twoje niestandardowe, ale rozsądne, działanie spotka się z krytyką lub nawet atakiem, nie dziel się swoim światopoglądem z innymi. Najważniejsze żeby zrozumieli Ciebie najbliżsi i o to się troszcz.

"Nie udzielaj dobrych rad złym, bo zaiste złem cię tylko za to wynagrodzą"

Myślisz, że najwięksi tego świata działali tak jak wszyscy pozostali. Zdecydowanie nie. Pomimo tego, że przez swoją odmienność i inność byli często wyśmiewani, szykanowani, a czasami nawet prześladowani i traktowani jak głupcy, nie poddawali się i szli swoją drogą. Wbrew przeciwności losu i mimo, że odnosili po drodze mnóstwo niepowodzeń i porażek, konsekwentnie dążyli oni do celu i ten cel osiągali.


Z prądem płyną tylko zdechłe ryby.

To co robią wszyscy nie musi być wyznacznikiem konieczności i jedynego właściwego postępowania. Nietypowe ruchy nie świadczą o tym, że robisz coś źle. Każde nowe odkrycie albo historia, która jest inna niż aktualne standardy w danej rzeczywistości nie musi być czymś negatywnym, a często nawet jest to początek czegoś wspaniałego. Prawdopodobnie może to być najwłaściwsze posunięcie jakie mógłbyś wdrożyć w swoje życie.
A ci, którzy mają najwięcej do powiedzenia i odnoszą się do wszystkiego z krytyką, robią najmniej.

"Największym wrogiem człowieka jest głupota, a przyjacielem - dar myślenia".
Bądź otwarty!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz