czwartek, 17 stycznia 2019

Zostań swoim szefem

"Przejmij stuprocentową odpowiedzialność za to, kim jesteś i kim będziesz w przyszłości. Nie próbuj szukać wymówek lub winić innych za własne kłopoty i niedoskonałości. Przestań narzekać na życie, przestań dowodzić, że nie jest Ci pisane szczęście. Nie próbuj z jakiegokolwiek powodu obwiniać innych. Jeżeli w Twoim życiu jest coś czego nie znosisz, sam powinieneś to zmienić. Jesteś panem samego siebie.

Najgorszym Twoim błędem jest myśl, że pracujesz dla kogoś, a nie dla siebie. W każdej sytuacji jesteś prezesem swojej osobistej firmy, bez względu na to, kto Cię zatrudnia.

Postrzegając siebie jako niezależny podmiot gospodarczy, prezentujesz mentalność przedsiębiorcy, człowieka odpowiedzialnego za swe poczynania, inicjatora działań. Zamiast czekać, aż coś się zdarzy, nadajesz sprawom bieg. Postrzegasz siebie jako szefa własnego życia, ponosisz odpowiedzialność za swoje zdrowie, dobrobyt, karierę, relacje z ludźmi, styl życia, dom, samochód i każdy aspekt Twojej egzystencji. Tak właśnie myślą milionerzy, którzy zbili fortunę na własnej pracy.

Ludzie odpowiedzialni są przede wszystkim zorientowani na wyniki i przejawiają wiele inicjatywy. Dobrowolnie podejmują nowe wyzwania i często sami proszą o większy zakres obowiązków. Dzięki temu stają się wprost nieoszacowanymi pracownikami w każdej firmie i zyskują powszechny autorytet. Nieustannie przygotowują się do bardziej odpowiedzialnej funkcji w przyszłości. I Ty powinieneś tak postępować.

Zastanów się jakie powody i wymówki najczęściej przytaczasz, by uniknąć całkowitej odpowiedzialności za swoje finanse. Czy w Twoim życiu jest ktoś lub coś, co wstrzymuje Twoją aktywność? Cokolwiek to jest przejmij całkowitą odpowiedzialność za swoje życie i zacznij działać zaraz!"
- Brian Tracy


Przeciętny człowiek przepracowuje maksymalnie 40 godzin w tygodniu i ogranicza się tylko do przydzielonych zadań. Osoba będąca szefem dla siebie samego wykazuje się własną inicjatywą i zasuwa po kilkanaście godzin dziennie. Praca w weekend też nie stanowi jakiegoś wyzwania.
Dzięki takiej pracowitości i odpowiednim inwestowaniu zarobionych środków, szef może sobie pozwolić na wcześniejszą emeryturę. Przeciętny człowiek będzie pracował 8-godzinnym systemem do późnej starości, a na starość może i tak nie mieć godziwych środków do życia.

Zawsze będzie ktoś, kto postawi Tobie zadania lub poprosi Cię o wykonanie jakiejś pracy. Jeśli jesteś na etacie, to masz zapewne przełożonego lub kilka osób, które wyznaczają Ciebie o realizacji przedsięwzięć. Kiedy masz własną działalność, to robisz jeszcze więcej, bo Twoimi szefami lub osobami, którzy oczekują czegoś od Ciebie mogą być potencjalnie wszyscy: klienci oraz każda osoba, czy firma, z którą współpracujesz. W domu masz kolejne zadania. Wszędzie są jakieś zajęcia, ale nie chodzi o to, że robisz coś, bo musisz, bo ktoś zmusza Cię do wykonywania tych wszystkich czynności. Nie! Prawdziwy szef nie wymiguje się od odpowiedzialności, nie chowa głowy w piasek ani nie wtapia się w tłum. Jest kowalem własnego losu. Im ciężej pracuje, tym lepiej mu wszystko idzie.Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy, polub go proszę, zostaw komentarz i udostępnij swoim znajomym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz