wtorek, 8 stycznia 2019

Rak na talerzu

Żadna dieta nie daje absolutnej obrony przed rakiem, ponieważ jest zbyt wiele czynników chorobotwórczych, ale niewątpliwie może w znacznym stopniu obniżyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Różnorodny, bogaty w naturalne witaminy jadłospis pozwoli organizmowi wybrać z pożywienia niezbędne dla niego substancje lecznicze.

Dr Gerson, specjalista w leczeniu raka metodami naturalnymi (link), mówił: rak, to zemsta natury za nieprawidłowo spożywane posiłki. W 99% to zatrucie własnymi toksynami i tylko 1% to nieodwracalne zmiany, które występują w organizmie. Są ofiary raka – tylko 1%, i są twórcy raka – 99%.


Światowa Organizacja Zdrowia przeprowadziła badania w kilku klasztorach w Tybecie. W wyniku badań stwierdzono, że u 90% mieszkańców klasztorów, wśród których było aż 60% starców, całkowicie nie stwierdzono próchnicy zębów, zaburzeń w pracy układu krwionośnego i pokarmowego. Wszyscy oni, niezależnie od wieku byli sprawni i zdrowi. Analiza ich pożywienia wykazała, że odżywiają się bardzo skromnie, nie posiadają lodówek, kuchni gazowych ani tym bardziej mikrofalówek (link). Nie jedzą mięsa, cukru i rafinowanych produktów. Ich podstawowy jadłospis to: tybetańska ziołowa herbata, czysta woda, placki jęczmienne. Latem pożywienie wzbogacały rzepa, marchew, ziemniaki i ryż.
Aż tak ubogie odżywianie w miejscu, gdzie jest dostępne niemal wszystko, o każdej porze roku, byłoby trudniejsze niż wielotygodniowa dieta Dąbrowskiej. Jednak rezygnacja z mięsa, nabiału i większości produktów rafinowanych wyjdzie każdemu na zdrowie.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w krajach najbardziej rozwiniętych jak Norwegia, Niemcy, Dania, Szwecja, USA, Francja (itd.), które stoją w czołówce pod względem spożycia mleka, mięsa i produktów przetworzonych, zdrowie ludności wygląda inaczej. W Ameryce 40% cierpi na choroby sercowo-naczyniowe. We Francji alergia dotyka 15-20%; 1,5 mln dzieci choruje na astmę, a kolejne 0,5 mln na różnego rodzaju zaburzenia wzroku i słuchu. W Niemczech ponad 15% ludzi choruje na reumatyzm i zapalenie stawów. Odnotowuje się w tych krajach ogromną liczbę osób cierpiących na cukrzycę, a na nowotwory jest chora lub zachoruje ponad połowa społeczeństwa.

Umieralność niemowląt jest mniejsza niż niegdyś, ale we wszystkich krajach wysoko uprzemysłowionych w ciągu ostatnich dekad, procent dzieci z różnego rodzaju schorzeniami przynajmniej się podwoił.

Wymienione powyżej kraje są coraz dalej od Natury. Sztuczny pokarm w proszku dla niemowląt, gotowe rafinowane jedzenie podgrzane w mikrofalówce, coraz większe spożycie mięsa. Plastikowe życie, wygodnictwo, brak ruchu i kiszenie się w domu jak ogórki w słoiku.
Za pomocą widelca i łyżki sami sobie kopiemy groby.

Powiązane posty:
link Prostsze posiłki trawią się lepiej
link Główne zasady łączenia produktów żywnościowych

Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy, polub go proszę i udostępnij swoim znajomym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz