wtorek, 15 stycznia 2019

Terapia Gersona

Kiedy diagnozą jest zagrażająca życiu choroba, wybór najlepszej strategii leczenia jest najważniejszym zadaniem.
Większość konwencjonalnych terapii, a także wiele alternatywnych ignoruje zupełnie to, co jest przyczyną choroby.
Terapia Gersona jest skuteczna w przypadku szerokiej grupy chorób i dolegliwości, ponieważ przywraca naturalną zdolność organizmu do samoleczenia, bez szkodliwych efektów. Zamiast leczyć tylko symptomy poszczególnych chorób, leczy przyczyny, które je powodują oraz niedobory żywieniowe.

Terapia Gersona wzmacnia system immunologiczny i wpływa na to, aby organizm mógł leczyć takie schorzenia jak rak, cukrzyca, artretyzm i wiele innych chorób.
Poprzez przyjmowanie bogatych w wysokiej jakości składniki odżywcze pokarmów organizm podnosi zdolność do przyswajania tlenu, zwiększa detoksykację i podkręca metabolizm. Ciało jest w stanie zregenerować się, stać się zdrowym i chronić się przed chorobami.

Istotnymi elementami w terapii Gersona jest:
odpowiednie odżywianie,
soki świeżo wyciskane (link),
detoksykacja,
odpoczynek.

Odżywianie – 3 wegetariańskie posiłki składające się z warzyw i zbóż:
śniadanie: owsianka i/lub kasza jaglana; obiad i kolacja warzywa gotowane (tj. zupy lub kremy na wywarze warzywnym, bez dodatku tłuszczu pochodzenia zwierzęcego) lub surowe (np. w postaci koktajlu - link, świeżo wyciśniętego soku). Szczególnie w porze zimowej, wszystkie 3 posiłki powinny być raczej gotowane. Surowiznę mamy w postaci bardzo dużej ilości soków.

Sok – w ilości 10-13 szklanek dziennie. Przede wszystkim jest to sok z zielonych liści, marchwi i jabłek, samych jabłek, a przed śniadaniem może to być sok pomarańczowy.
Terapia Gersona regeneruje ciało przez dostarczenie do organizmu codziennie składników odżywczych z nawet 9 kg warzyw i owoców. Większość z nich jest wykorzystywana do robienia świeżych soków w ilości niemal jedna szklanka na godzinę.
Niezbędne jest posiadanie wyciskarki wolnoobrotowej, która miażdży i wyciska surowiec. Daje to najwyższą zawartość enzymów, chlorofilu, antyoksydantów, minerałów i mikroelementów.

Przypominam, że po południu, a szczególnie po godzinie 15-ej, powinniśmy unikać owoców. Ponadto, jemy najpierw surowe potem gotowane, nie zapijamy jedzenia, zwłaszcza sokiem i zachowujemy odstęp między posiłkiem a piciem.

Detoksykacja – w początkowej fazie diety należy przeprowadzić hydrokolonoterapię lub inne lewatywy oraz oczyścić wątrobę i woreczek żółciowy (opis w przyszłości). Lewatywy zmniejszą ból i przyspieszą leczenie.

Odpoczynek – podczas leczenia ciało wymaga, aby osoby poddające się terapii Gersona dużo odpoczywały. Jest to szczególny czas, w którym powinniśmy słuchać swojego ciała. Jeśli pacjenci nadwyrężają się, to może to wówczas zniweczyć proces leczenia. Odpoczynek jest wtedy podstawą.

Terapia trwa około 6 tygodni. Po zakończeniu leczenia nie warto znowu zatruwać swojego ciała. Pożądane byłoby pozostać przy wegetariańskim stylu życia i nigdy więcej nie kurować się z ciężkiej choroby.

Zapraszam do obejrzenia filmu Cud Terapii Doktora Gersona

Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy, polub go proszę, zostaw komentarz i udostępnij swoim znajomym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz