czwartek, 4 kwietnia 2019

Sukces

Wszyscy upadamy. Zdarza się to nawet najlepszym. Jednak ten, kto nie podnosi się z upadku, postępuje tak, jakby uznawał porażkę za ostateczną. A przecież życie nie jest jednorazowym egzaminem, który można zaliczyć albo oblać. Jest raczej procesem, w którym dochodzimy do pożądanych rezultatów metodą prób i błędów. Cel udaje się osiągnąć tym, którzy uczą się na własnych błędach, a w trudnościach i komplikacjach dostrzegają wartość edukacyjną. Każda ze znanych mi osób, które odniosły sukces, wcześniej, na pewnym etapie życia, zawaliła coś ważnego. Dla wielu z nich popełnione błędy stawały się nierzadko punktem przełomowym. Gdy coś nie wychodziło, ci ludzie nie rezygnowali, lecz diagnozowali problem, wkładali jeszcze więcej wysiłku i poszukiwali lepszych rozwiązań. Jeśli nie udawało się 10 razy z rzędu, próbowali po raz 11 (link). Winston Churchill trafnie uchwycił istotę tej postawy: „Sukces to umiejętność przechodzenia od porażki do porażki z niewzruszonym entuzjazmem”.

Oto 9 czynności, które potrzebujesz wykonywać, aby osiągnąć sukces:
1. Wstawaj rano – nie przesypiaj swojego życia. Aby nie być śpiochem i ułatwić sobie wstawanie z łóżka wczesnym rankiem potrzebujesz kłaść się spać o właściwej porze (link). Najpóźniej o 22. Żyj zgodnie ze swoim zegarem biologicznym. Nie rozregulowuj tego zegara w weekendy i podczas urlopu. Nie zaczynaj dnia od śniadania, zwłaszcza ciężkiego. Zrób najpierw trening ciała i umysłu. Nawodnij się (woda, woda z sokiem z cytryny itp.), poczytaj, poćwicz, weź prysznic i dopiero zjedz pożywne śniadanie, które nakarmi Ciebie, a nie zamuli. Poza tym z rana zrób najważniejszą rzecz, którą masz do zrobienia w ciągu tego dnia. Zadanie nie zostanie odwleczone i da Ci to kopa do dalszej produktywnej pracy. Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje.
2. Ruszaj się – sport na poziomie amatorskim, to zdrowie. Kalistenika (link), bieganie, skakanie, a może pływanie, jeżdżenie na rowerze i/lub gra w piłkę. Sport to nieodłączny element ludzi sukcesu.
3. Czytaj – ruszając się ćwiczysz ciało, a czytając i ucząc się ćwiczysz umysł. Polecam książki, które dadzą Tobie wartość, które będą Ciebie rozwijać. Beletrystykę odstaw na dalszy plan. Może być najwyżej odskocznią, co 10-tą przeczytaną książką, a nie Twoją główną lekturą. Fikcja literacka nie będzie rozwijała Ciebie. Jeśli dużo czasu spędzasz za kółkiem, to czasem możesz zastąpić książkę papierową lub e-booka, książką w formie audiobooka.
4. Karm swój umysł - rozwój i nauka – czytaj, ucz się. Wyłącz serwisy informacyjne, które mówią o polityce, tragediach  i katastrofach. Nie karm swego umysłu tym dziadostwem. Nie ma w tym niczego, co Ciebie dotyczy. Nie masz na te wydarzenia wpływu, a o pogodzie najlepiej dowiesz się obserwując aurę i otaczającą Ciebie przyrodę podczas aktywności na powietrzu. Nie musisz się otaczać najgorszymi wydarzeniami z całego świata. Skup się na tym co jest ważne w Twoim życiu. Będziesz spokojniejszy.
5. Karm swoje ciało – nie ładuj w siebie wszystkiego co popadnie. Jedz świadomie. Odżywiaj swój organizm. Nie zalewaj swojego ciała wolnymi rodnikami poprzez jedzenie produktów przetworzonych, rafinowanych. Jedz żywe (rośliny), które dadzą Tobie energię, a nie martwe (mięso), które zamuli Twój organizm i cała energia pójdzie na trawienie tego czegoś. Nie żyj po to żeby jeść, jedz po to żeby żyć.
6. Kontempluj i/lub medytuj - czasem warto zrobić reset. Odcinaj się, wyciszaj. W tym czasie możesz poćwiczyć oddychanie – oddychaj przez nos, przeponą. Wyłącz na chwilę swój umysł – daj odpocząć swojej głowie. Taki stan możesz osiągnąć np. podczas biegania.
7. Miej cel – potrzebujesz znać swoje cele. A kiedy już dokładnie je sprecyzujesz, codziennie podejmuj działanie, aby przybliżać się do swoich celów. Wypełniaj swoje dni postanowieniami, czyli małymi celami, po to, aby krok po kroku realizować swój duży cel.
8. Spędzaj czas z rodziną – spędzaj codziennie czas z rodziną. Idź z dziećmi na boisko, pograj w grę planszową, wyjdź z synem/córką na huśtawkę, idź ze wszystkimi na spacer, zabierz żonę na randkę, zjedzcie razem posiłek, odwiedź rodziców, siostrę, babcię, ciotkę, spędźcie czas razem. Nie rób tak, że przez cały tydzień pracujesz od rana do wieczora, a w niedzielę oddajesz dzieci do swoich rodziców, bo chcesz "trochę odpocząć od dzieci" – to nie jest droga do sukcesu!
9. Spędzaj czas z ludźmi sukcesu - kto z kim przystaje takim się staje. Unikaj toksycznych osób i złodziei czasu (link)


Wiedza to tylko kilka procent sukcesu. Reszta to działanie i zdrowy rozsądek.
Sukces nie jest uwarunkowany życiowym fartem. Sukces poprzedzony jest szeregiem ruchów, które potrzeba robić zanim dojdzie się do sukcesu.
Spokój, kontrola myśli i cierpliwość, to Twój drogowskaz do sukcesu.

Cechy, które potrzebujesz posiąść do odnoszenia sukcesów to:
• Wiara (link).
• Pracowitość - robić więcej niż pozostali i pracować mądrze, czyli pracować na stado mustangów, a nie na zdechłego konia.
• Pozytywne myślenie – umiejętność pozytywnego myślenia i nie zamartwiania się.
• Bycie atrakcyjnym – jest wielu ludzi sukcesu, którzy ubierają się ciągle tak samo. Taką osobą był np. Steve Jobs. Taki wizerunek odznacza się większą rozpoznawalnością. Dlatego nie musisz mieć wyszukanej i drogiej garderoby. Można mieć swój styl. Ważne żeby nie wyglądać jak obdartus i tzw. cebulak, a być schludnym i czystym.
• Kontrolowanie siebie – nie robić głupich rzeczy, które wiązałyby się z negatywnymi konsekwencjami. Taka postawa może co najwyżej charakteryzować smyka i smarka, a nie Ciebie.
• Uczenie się na porażkach – wstawanie po upadku i nie poddawanie się.
• Tworzenie dobrych nawyków – czyli to wszystko o czym była mowa powyżej.

"Jedynym sposobem, by do czegoś w życiu dojść, jest ciężko nad tym pracować. Czy jesteś muzykiem, pisarzem, sportowcem, czy biznesmenem, nie ma żadnych dróg na skróty. Jeśli się przyłożysz, wygrasz - jeśli nie, z sukcesu nici" - Bruce Jenner (sportowiec - dekathlon)

Dlatego sukces nie może być dziełem przypadku.


Powiązane posty:
link Wzloty i upadki
link Zdrowy SEN = oczyszczanie i regeneracja
link Kalistenika
link Wiara czyni cuda
link Ludzie-motory vs toksyczni ludzie

Chciałbyś zadać pytanie, pisz śmiało. Postaram się pomóc.
Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy, polub go proszę, zostaw komentarz i udostępnij swoim znajomym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz