czwartek, 11 lipca 2019

Sztuka wzbogacania się

Istnieją prawa rządzące procesem zdobywania bogactwa. Jeśli człowiek zdecyduje się ich nauczyć i przestrzegać, to stanie się bogaty z matematyczną wręcz pewnością.


Człowiek nie może pomóc innym bardziej niż poprzez pełne wykorzystanie swojego potencjału. A może w pełni wykorzystać swój potencjał głównie poprzez zdobycie bogactwa.

Natura jest niewyczerpalnym źródłem bogactwa (magazynem).

"Myśl jest jedyną siłą zdolną wytworzyć konkretne bogactwo (...). Człowiek może formować rzeczy w swoich myślach i poprzez wyciśnięcie tychże myśli (...) może doprowadzić do stworzenia rzeczy, o których myśli".
Musimy stać się bogaci, by być bardziej żywi. Utwórz w swoim umyśle wyraźny obraz rzeczy, które pragniesz, tak by ta kreatywna myśl mogła zostać odciśnięta w bezkształtnej materii.

Wdzięczność – poprowadzi umysł drogami, którymi przychodzą dobra. Utrzyma Cię ona w bliskiej harmonii z myślami twórczymi, powstrzymując zarazem myśli o współzawodnictwie.

„Wierzcie, a otrzymacie” – pamiętaj jednak, że nie uczynisz tego jako zwykły marzyciel. Trzymaj się WIARY w to, że wyobrażenie staje się rzeczywistością; i CELU, by je zrealizować. Pamiętaj, że to wiara i cel wykorzystane przez wyobraźnię odróżniają naukowca od marzyciela.
Nie czytaj niczego co napełnia Twój umysł ponurymi obrazami niedostatku i cierpienia. Nie pozwól na dostawanie się obrazów biedy do umysłu. Wprowadzaj do swojego umysłu obrazy bogactwa. Biedni nie potrzebują dobroczynności, potrzebują inspiracji.

Myśl o bogactwie, nie o biedzie.
Prawdą jest, że nie ma biedy, że istnieje tylko bogactwo. Niektórzy pozostają biedni, bo nie wiedzą, że istnieje dla nich bogactwo. Najlepszą nauką dla nich będzie pokazanie im drogi do zamożności, na przykładzie własnej osoby i postępowania. Inni są biedni - pomimo tego, że czują, iż istnieje droga wyjścia – są zbyt intelektualnie rozleniwieni. Wolą leżeć przed telewizorem, niż podjąć trud odnalezienia tej drogi i jej przejścia. Najlepszą rzeczą jaką można uczynić dla nich jest wzbudzenie pragnienia poprzez pokazanie im szczęścia płynącego z bycia słusznie bogatym choć i to może nie uczynić żadnych rezultatów.

Uncja działania jest warta więcej niż funt teoretyzowania.
Najlepszą rzeczą jaką można uczynić dla całego świata jest danie z siebie wszystkiego.

Nie spędzaj czasu na marzeniach i budowaniu zamków z piasku. Trzymaj się obrazu tego, czego pragniesz i działaj TERAZ.

Rób każdego dnia wszystko to, co może być zrobione tego dnia, ale nie przepracowuj się. Tak naprawdę nie liczy się liczba wykonywanych zadań, ale EFEKTYWNOŚĆ. Każde efektywne działanie jest w sobie sukcesem i jeśli każda Twoja czynność jest efektywna, to całe Twoje życie musi być sukcesem.

W miarę jak podążasz właściwą drogą, szanse i sposobności będą przychodzić w zwiększonej liczbie. Potrzebujesz być niewzruszony w swej wierze i celu oraz być wdzięczny niemal za wszystko.
Idź tak szybko jak potrafisz, ale nigdy się nie spiesz. Kiedykolwiek złapiesz się na pośpiechu, zatrzymaj się, skup uwagę na mentalnym obrazie rzeczy, których pragniesz i zacznij dziękować za to, że je otrzymujesz. Ćwiczenie wdzięczności niezawodnie wzmocni Twą wiarę i odnowi cel.

Wszystkie działania ludzkie oparte są na pragnieniu wzrostu. Ludzie poszukują większej ilości: pożywienia, odzieży, schronienia, luksusu, piękna, wiedzy, przyjemności, czyli więcej życia. Tam gdzie wzrost się zatrzymuje, od razu wkrada się rozkład.

Prawdziwa wiara nigdy nie jest chełpliwa. Dlatego mów o sukcesach jakbyś dzielił się z innymi sposobami na lepsze życie, ale nie w formie chwalenia się i przemądrzania.

Z dnia na dzień będziesz mógł tworzyć większą liczbę kombinacji, zabezpieczyć większe korzyści i zmienić zawód na bardziej odpowiedni, jeśli takie będzie Twoje pragnienie. Strzeż się zdradliwego pragnienia zdobycia władzy nad innymi. Strzeż się współzawodnictwa. „Tego czego pragnę dla siebie, pragnę dla wszystkich”.

Sztuką jest opanowanie sposobów zdobywania bogactwa wraz z pokrewnymi dziedzinami: o dobrym samopoczuciu, byciu wspaniałym oraz zdobywaniu miłości. "Kto naucza tych szczegółów z ambony, nigdy nie będzie narzekał na brak wiernych”.

„Twoje myśli muszą pozostać na płaszczyźnie kreatywnej. Nie wolno Ci myśleć, że zasób bogactwa jest ograniczony, ani konkurować z kimkolwiek”, czyli nie należy uczestniczyć w tzw. wyścigu szczurów.

Praktykujący powyższe zasady z pewnością staną się bogaci, a ich bogactwo będzie wprost proporcjonalne do pewności ich wizji, stałości ich wiary i celu oraz siły ich wdzięczności.


Materiały zaczerpnięte z książki "Sztuka wzbogacania się" - Wallace D. Wattles


Powiązane posty:
Myśl i bogać się
Bądź wdzięczny
Wiara czyni cuda
Cel

Chciałbyś zadać pytanie, pisz śmiało. Postaram się pomóc.
Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy, polub go proszę, zostaw komentarz i udostępnij swoim znajomym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz