czwartek, 26 lipca 2018

Bądź wdzięczny

Okaż swoją wdzięczność.

Kiedyś usłyszałem takie zdanie: „A za co Tobie mam być wdzięczny?!”
Być wdzięcznym można niemal za wszystko. Za miłość, rodzinę, uśmiech, wsparcie, wspólne życie, wspaniałe chwile, dobre słowo, wyciągnięcie z dołka, pomocną dłoń...

Ludzie są bardzo niecierpliwi i chcą mieć wszystko od razu. Wdzięczność pozwoli Ci być szczęśliwym tu i teraz. Pomoże panować też nad negatywnymi emocjami.


Nie koncentruj się na tym co mógłbyś mieć, a czego nie masz, bo zawsze będzie Ci czegoś brakowało. Wdzięczność i docenienie tego co masz sprawi, że będzie Ci łatwiej przetrwać nawet słabsze momenty.

Niech słowa: „dziękuję”, „proszę”, „przepraszam”, na stałe wejdą w Twoje myśli i wypowiadane przez Ciebie wyrazy. Wyeliminuj wulgaryzmy. Nieważne co w życiu robisz. Powiedzenie: „klnie jak szewc” do niczego nie zobowiązuje, nawet jeśli jesteś szewcem albo pracujesz na budowie. Być może wiele osób, z którymi przebywasz, przeklina. Ty nie musisz tego robić. Ty możesz używać innego słownictwa. Bądź prekursorem lepszej mowy w Twoim otoczeniu. Żeby zaimponować innym wcale nie trzeba przeklinać. Wręcz przeciwnie. Mądre i miłe zwroty oraz bogate słownictwo (nie chodzi mi oczywiście o przemądrzanie się i pyszałkowatość), to miód na serce.

Na pewno każdego dnia spotykają Ciebie piękne chwile. Zacznij zwracać na te momenty większą uwagę i ciesz się z nich. Niech to będzie zwykły uśmiech dla wszystkich dookoła albo powiedzenie nieznajomemu (albo nieznajomej 😊) na ulicy „na zdrowie” – po kichnięciu lub obserwowanie psotnego dziecka (przypominam sobie wtedy moje dzieciństwo).

Uśmiechaj się, myśl pozytywnie i bądź wdzięczny. Będziesz szczęśliwy, znacznie zmniejszysz liczbę problemów, a Twoje życie będzie wspaniałe i długie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz