czwartek, 5 lipca 2018

Twój partner najlepszym wspólnikiem w biznesie?

Wspieraj swojego partnera jak tylko możesz. Bo to Ty jesteś dla niego największą motywacją do działania. Gdyby nie Ewa, Adam nie zszedłby nawet z drzewa. Prawdopodobnie nie chciałoby mu się.

Jeżeli masz bardzo dobre relacje w domu, ze swoim partnerem, z dziećmi, z psem i kotem, to jest to mocny fundament do wielkich sukcesów w życiu zawodowym.

Oczywiście partnerstwo powinno działać na zasadzie współpracy. Nie można zrzucić na barki jednego partnera wszystkich obowiązków domowych. To tak jak i nie można całych obowiązków zawodowych przerzucić na jedną osobę. Obydwoje partnerzy powinni wiedzieć co się dzieje w domu. Dwoje powinno umieć zajmować się domem. Oboje powinni też umieć zarabiać pieniądze. Oczywiście będą okresy w Waszym życiu, gdzie będzie spora nierównowaga i większość obowiązków domowych przypadnie na jedną osobę, a zawodowych na drugą. To zupełnie normalne. Chodzi o to żeby nikt nie wypadł z obiegu i umiał poradzić sobie w każdej sytuacji, nawet najgorszej, typu tragedia życiowa i strata partnera 😟.

Dlatego nie uciekaj i nie bój się tzw. brudnej i niewdzięcznej roboty, jak np. zmienianie pieluch, czy czyszczenie kibla. Przecież samo się nie zrobi, a przy okazji może dostaniesz za to buziaka.

Ktoś bierze do prac domowych płatną pomoc? OK. To dobry pomysł dla kogoś, kto w tym czasie zarobi o wiele więcej niż wynagrodzenie za wynajętą pomoc domową. Nawet jeśli tak jest, to daj czasami wolne niani albo pani od sprzątania, weź "berło" do ręki i wyczyść kibel, królu 😊. Zapewniam, że korona z głowy Ci nie spadnie, a praca fizyczna uszlachetni. Dodatkowo, jeśli masz nadwagę, to trochę się poruszasz i wyjdzie na zdrowie.
Bądź uważny, bo sporo może Cię w tym czasie ominąć. Dzieci szybko rosną i może za chwilę nie będziesz miał już okazji ponosić Twojego kochanego bobasa na rękach. 

Nie rób ze swojego partnera wołu pociągowego. Prace i obowiązki staraj się rozkładać równomiernie. Jeżeli widzisz, że na jego barkach jest za dużo, zdejmij trochę i weź to na swoje barki. Kiedy widzisz, że dzieci dają partnerowi w kość, powiedz "zmiana" i dołącz do zabawy 
😊.

Bardzo ważne jest, aby mówić partnerowi o swoich potrzebach, trudnościach, problemach i sprawach. Jeśli myślisz, że partner powinien się domyślić, to możesz być w błędzie. Faktycznie, partnerzy często rozumieją się bez słów, ale telepatia wśród partnerów często nie zadziała i lepiej od razu wyraźnie powiedzieć o co chodzi i czego potrzebujesz. Nikt nie siedzi w czyjejś głowie.

Wzajemna pomoc i wsparcie w każdej sferze, to klucz do satysfakcjonującego i szczęśliwego życia.
Jeśli dogadujecie się w każdej dziedzinie życiowej, to Twój partner będzie prawdopodobnie Twoim najlepszym wspólnikiem w rodzinnym biznesie. W końcu komu zaufać najbardziej, jak nie swojemu partnerowi życiowemu? 
Bądź dla swojego partnera motorem napędowym, a nie hamulcem. To w dużej mierze od Ciebie zależy, czy ciągniesz swojego współmałżonka w górę, czy w dół. Nie ignoruj pomysłów partnera, nawet jeśli są szalone. Spokojnie o tym porozmawiajcie. Na pewno dojdziecie do porozumienia. To często najbliżsi są pierwszymi osobami, które niechcący podcinają skrzydła. W kontaktach z partnerem zawsze powinna działać empatia. Omawiajcie ważne sprawy i wspólnie podejmujcie decyzje. Zwłaszcza te trudne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz