wtorek, 3 lipca 2018

Miłość

Szczęśliwy człowiek znajduje głębokie wewnętrzne zadowolenie w dzieleniu się z innymi tym, co lubi w sobie – to nazywa się miłością. Miłość jest najbardziej podstawową cechą człowieka. Miłość jest siłą życiową, która sprawia, że bije serce, komórki są pełne życia, a duch rozwija się. Jednak czasami miłość pozostaje niewyrażona. Jeśli nie jest w stanie płynąć ze środka na zewnątrz ciała, w sercu zapada głęboki smutek i frustracja.


Lepiej jest kochać i stracić, niż nigdy nie zaznać miłości"
- Tennyson

Jeżeli czujesz, że nikt Cię nie kocha, boisz się odrzucenia przez swojego partnera, postrzegasz siebie jako ofiarę, jesteś sfrustrowany, bo nie jesteś w stanie dostać od życia tego, czego naprawdę chcesz albo tak naprawdę nie wiesz czego chcesz – to nieszczęścia będą nadal dominowały w Twoim życiu. Wtedy żadna ilość witamin, ani zdrowy tryb życia nie zatrzyma wolnych rodników przed sianiem spustoszenia w organizmie.

Choroby serca mają bezpośrednie powiązanie z prowadzonym stylem życia.

Miłość do innych, którzy nie wiedzą jak kochać samych siebie, leczy serce. Pomagając tym, którzy wołają o pomoc, otwierasz i uspokajasz swoje serce. Zapobiega to chorobom serca. Zawsze możesz znaleźć kogoś, kto potrzebuje Twojej pomocy. Kiedy wniesiesz coś pozytywnego w życie innych, automatycznie poczujesz się kochany.


Bycie kochanym, dla swojego współmałżonka, jest bardzo ważnym elementem, który może nawet decydować, czy pacjent przeżyje zawał serca, czy nie. Zawały często oznaczają wyjście na jaw konfliktów między partnerami, którzy zapomnieli jak kochać i dbać o siebie nawzajem. Nagła bliskość, w takich chwilach, może być zachętą, aby odzyskać chęć życia i sprawić, że taki pacjent przeżyje.
Większość  mężczyzn ma dość wrażliwe serce, choć może niekoniecznie przyznają się do tego. Męska skłonność do powstrzymywania uczucia słabości może czynić ich kandydatami do rozwinięcia się u nich chorób serca. Zawał ujawnia łatwość zranienia i tęsknotę za wsparciem i pocieszeniem. Jeśli pozwolimy, aby partner zobaczył inną, lepszą stronę naszej osobowości, może to przywrócić miłość, współczucie, poczucie intymności i rozpocząć nowy rozdział w życiu obojga partnerów. Ale czy dopiero zawał serca musi być do tego bodźcem? Kochajmy się!

Hymn o Miłości - Św. Paweł, 1 Kor 13,4-8a
"Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje"

"Tylko miłość pozwoli nam przejść przez to wszystko. Jeśli ona zawiedzie albo jeżeli pozwolimy ją zabić okolicznościom i konfliktom, to niewątpliwie zginiemy" 
Sean Parnell


Za każdym razem, gdy ktoś dotyka nas czule albo gdy my dotykamy z miłością i troską, następuje wymiana fizyczna i emocjonalna, która głęboko ożywia nasze serca. Dotykanie i bycie dotykanym jest równie ważne dla zdrowia (albo nawet ważniejsze) jak zbilansowane jedzenie.


Miłość niesie ze sobą najwyższą częstotliwość energii i jeśli jest obecna w głębi Twojego serca, wywołuje silną reakcję uzdrawiającą poprzez uwalnianie endorfin, serotoniny i innych związków chemicznych szczęścia i uzdrowienia w organizmie.

Ogromne szczęście, poprzez dotyk i bliskość, otrzymują niemowlęta karmione przez matkę piersią. Dodatkowo głaskanie z miłością dzieci, stymuluje produkcję hormonu wzrostu i tym samym poprawia wykorzystanie składników odżywczych z codziennych racji żywnościowych.

Czuły dotyk może być stosowany z powodzeniem u wszystkich, nie tylko do leczenia chorób, ale także do ich zapobiegania. Jeśli chcesz pomóc choremu, ale nie wiesz jak, trzymaj jego dłoń w swoich dłoniach. Pomoże to jemu bardziej niż jakakolwiek ilość słów współczucia. Zwłaszcza chorzy na serce muszą czuć, że są kochani i otaczani opieką, ponieważ ich serca straciły słodycz życia, która jest naturalnie obecna w związku pełnym oddania i miłości.
Czuły dotyk otwiera serce. Jest to rodzaj dotyku, który daje nie oczekując niczego w zamian i który może czynić cuda. Każdy z nas ma ten dar uzdrawiania. Dlatego dzielmy się tym niezwykłym darem.

"Bo umrzeć, to zbyt mały powód, by przestać kochać"
- Anna Kamieńska

Tylko zamknięte serce można złamać i zaatakować. Przeżyć całe życie bez niebezpieczeństwa zawału serca jest bardziej Twoim wyborem niż czymś, co po prostu może Ci się przydarzyć. Zadbaj o swoje serce, a będzie ono dbać o Ciebie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz