wtorek, 31 lipca 2018

Kosmetyki

Dzisiaj krótkie uzupełnienie tematu sprzed tygodnia, czyli jeszcze słów kilka o wprowadzaniu toksyn.

Kosmetyki, których używasz codziennie, zostawiają w Twoim ciele do kilku kilogramów związków chemicznych (toksyn) rocznie.
Są to: mydła, kosmetyki do makijażu itp., dezodoranty (w sprayu i w sztyfcie), pasty do zębów, syntetyczne szampony, kremy nawilżające, kremy z filtrem, balsamy do rąk, farby do włosów (pasemka są nieszkodliwe) i inne tego typu produkty.


Zwracaj uwagę na skład kosmetyków. Prawie wszystkie zawierają duże ilości szkodliwych związków chemicznych i wprowadzają dużą ilość toksyn do Twojego organizmu.
U kobiet szczególnie narażone są piersi, gdzie mogą powstawać zatory i guzy. Ale nie tylko kobiety i nie tylko ta część ciała jest narażona, ponieważ toksyny rozmieszczają się po całym organizmie.

Powinieneś być szczególnie wyczulony, kiedy w kosmetyku występuje następujący składnik:
formaldehyd,
parabeny,
konserwanty,
lanolina,
parafina,
oleje sylikonowe,
SLS i SLES,
poliethylene glycol,
chemiczne filtry UV,
syntetyczne zapachy,
syntetyczne barwniki.

Nie zawsze droższe oznacza lepsze. Wybieraj kosmetyki zawierające składniki naturalne. Czytaj etykiety. Znajdź kilka produktów, które nie zawierają ww. trucizn i wprowadź je do użycia. Odszukanie kilku dobrych kosmetyków będzie Twoim zadaniem domowym. Być może w przyszłości zamieszczę kilka produktów wartych polecenia☺.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz