czwartek, 31 maja 2018

Ciesz się tym co masz

Owszem, są na świecie osoby, które mają dużo więcej od Ciebie. Pewnie byłbyś znacznie szczęśliwszy jakbyś o nich nie wiedział. Przez wszędzie obecny konformizm, ludzie nie potrafią się już cieszyć z małych rzeczy. Naucz się cieszyć z prostych czynności dnia codziennego. Podziwiaj piękno przyrody i otaczającego nas świata. Nie bądź smutasem. Uśmiechaj się!
"Zbyt wielu ludzi przecenia to, kim nie jest i nie docenia tego, kim jest." - 
Malcolm S. Forbes
proste czynności, a mnóstwo zabawy i szczęścia

Zawsze kiedy dostajesz coś od losu, to okaż wdzięczność. I ciesz się z tego co dostałeś.
Często widzę, że ktoś dostaje regularne środki, np. od rodziców i nawet nie powie słowa "dziękuję". A niech tylko mamusia odetnie stały dopływ gotówki, to afera murowana. Jakby te pieniądze były przypisane na stałe. A przecież nie są.
Innym przykładem może być zachowanie ludzi dostających rządowe wsparcie z programu 500+. Ludzie dostają co miesiąc kasę i jeszcze potrafią ponarzekać. Od znajomego usłyszałem takie słowa: "co z tego, że dali 500, jak wszystko podrożało". Wyobraź sobie teraz, że rząd kończy z programem 500+. Aż strach pomyśleć. Rewolucja?

"Jeżeli masz jedzenie w lodówce, ubranie na grzbiecie, dach nad głową i łóżko do spania, to jesteś bogatszy niż 75% ludzi na świecie. Jeśli masz pieniądze w banku i trochę drobnych w portfelu, to należysz do 8% najbogatszych ludzi na świecie. Jeżeli obudziłeś się rano bardziej zdrowy niż chory, to masz się lepiej niż milion ludzi, którzy nie przeżyją tego tygodnia. Jeżeli nigdy nie doświadczyłeś niebezpieczeństw wojny, samotności, więzienia, tortur i głodu, to jesteś w lepszym położeniu, niż 500 milionów ludzi na świecie. Jeżeli możesz chodzić do kościoła bez strachu nie obawiając się aresztowania, tortur lub śmierci, to masz więcej szczęścia niż miliard ludzi na tym świecie. A jeżeli możesz to przeczytać, to jesteś szczęśliwszy niż dwa miliardy ludzi, którzy w ogóle nie umieją czytać".
Często nie uświadamiasz sobie tego, jak wiele już posiadasz.

Czytasz o osobach, ktore doszły do wolności finansowej w wieku 30 lat albo wcześniej. Jeżeli Ty dojdziesz do rentierstwa trochę później, to też odniesiesz ogromny sukces. Idź swoją drogą. Bądź cierpliwy. Zobacz, jak wiele jeszcze możesz zdziałać. Doceń to.
Pomyśl, że są inni, którzy mają dużo gorzej. Przestań jęczeć i dąż do jeszcze większego dobrobytu. Uszczęśliwiaj najbliższych.

Ciesz się tym co masz i niech to będzie ogromny bodziec do dalszego działania.
I pamiętaj o tym, że najwięcej jest warte to, za co nic nie zapłaciłeś.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz