wtorek, 26 czerwca 2018

10 tys. kroków i 10 pięter

Życie to ciągły ruch.


Chodzenie i wchodzenie po schodach to czynności, które Twoje ciało powinno wykonywać codziennie.

Chód jest nazywany królową aktywności fizycznej. W żadnych innych ćwiczeniach nie osiąga się takiej harmonii w pracy mięśni i krwi. Chód nie wymaga wcale specjalnego ubioru ani sprzętu. Można go uprawiać w dowolnym czasie i o każdej porze roku. Najlepiej jest spacerować po lesie lub parku. A kiedy jesteś w czterech ścianach, np. w pracy, to warto chociażby przejść się po korytarzu lub wyjść przed budynek. Spacer powinien być lekki i swobodny. Podczas spaceru powinieneś myśleć o przyjemnych rzeczach. Z każdym krokiem ciało napełnia się zdrowiem i się oczyszcza, a mózg wypełnia się pozytywnymi myślami.

Kiedy Twoja aktywność jest raczej ograniczona do leżenia na sofie i oglądania sportu w telewizji, to zacznij od spacerów wolnym krokiem, a w miarę poprawy kondycji – przyspieszaj.
Jeśli jesteś w dobrej formie możesz sobie pozwolić od razu na spacery szybkim krokiem.
Gdy masz na ćwiczenia bardzo ograniczony czas, to właśnie chód może być Twoją główną aktywnością, dzięki której osiągniesz szczupłą sylwetkę. Zaopatrz się w zegarek, który będzie zliczał Twoje kroki. Może to być najprostszy krokomierz, ale zdecydowanie polecam dobry sprzęt, który będzie liczył również piętra, kontrolował Twój puls, a w miarę zwiększania Twojej sprawności, będzie przyjaznym narzędziem także podczas przygód biegowych.
Postaw sobie za cel pokonanie co najmniej 10 tysięcy kroków w ciągu dnia.

Jeżeli mieszkasz na trzecim, czy czwartym piętrze bez windy, to masz super bonus na dodatkową aktywność. Wykorzystaj ten atut. Wiadomo, że będą okoliczności, gdzie winda w takim przypadku z pewnością przydałaby się, np. wniesienie mebli, wielkich zakupów, czy wózka dziecięcego. Takie sytuacje raczej nie będą zdarzały się codziennie. Dlatego potraktuj to jako korzyść i zaletę Twojego mieszkania. Wychodząc z domu, kilka razy jednego dnia, możesz zafundować sobie dość spory krok do zdrowia i szczupłej sylwetki. A jeżeli wszędzie masz możliwość korzystania z windy, to staraj się z niej nie korzystać albo korzystaj z niej naprawdę sporadycznie. No chyba, że mieszkasz lub pracujesz na najwyższym piętrze w wieżowcu. Wtedy jedno wejście na górę i masz zaliczony trening 😊. Co najmniej 10 pięter w górę każdego dnia to ważny element Twojej codziennej aktywności ruchowej.

Nie siedź zbyt długo w jednym miejscu. Nawet jeśli masz siedzącą pracę, to przemieszczaj się tak często jak tylko możesz. O ile nie przeszkodzi to w Twoich obowiązkach służbowych, zgłaszaj się na ochotnika, kiedy trzeba coś przynieść, gdzieś się ruszyć. Każdą przerwę wykorzystuj na spacer, na pokonywanie kilku pięter. A jeśli masz taką możliwość, to idź popracuj na świeżym powietrzu. Spotkania służbowe, jeśli tylko możesz, spędzaj będąc aktywnym fizycznie. Przy okazji możesz zmusić do ruchu innych 😊

Zwiększaj aktywność fizyczną i polepszaj swoją formę dodając bieganie, stretching i ćwiczenia kalisteniczne.

Nawet proste ćwiczenia, takie jak chodzenie i wchodzenie po schodach, umożliwiają optymalne wykorzystanie sił witalnych, te zaś stanowią klucz do maksymalnej produktywności.

Nie możesz biegać – spaceruj; nie możesz chodzić – pełzaj.
Jakkolwiek, wprawiaj swoje ciało w ruch.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz