czwartek, 21 czerwca 2018

Uśmiechnięte "dzień dobry"

Tydzień temu było o szczęśliwości (link), a dzisiaj będzie o podstawowym składniku szczęścia - o uśmiechu 😀.


Śmiech to zdrowie jak mówi stare porzekadło. Ale uśmiech pomaga też w sukcesach finansowych. Dzięki temu, że się uśmiechasz wszystko staje się łatwiejsze. Jesteś zdrowszy, jesteś szczęśliwszy, jesteś bogatszy. Na dodatek śmiech jest zaraźliwy. Ludzie dookoła Ciebie też się uśmiechają, kiedy Ty do nich się uśmiechasz. Wtedy jesteśmy dla siebie mili i życzliwi.

Jest nawet dziedzina badań nad śmiechem i wpływie śmiechu na zdrowie, która nazywa się gelotologia. Natomiast terapia śmiechem (geloterapia), oparta jest na założeniu, że spontaniczny śmiech pomaga odreagować stres, frustracje oraz konflikty. Terapia śmiechem służy wykształceniu umiejętności rozładowania napięć, negatywnych emocji i stresu, a także profilaktyce zdrowia.

Śmiech jest wyrazem radości, która jest przeciwieństwem lęku, depresji i smutku. Dobre samopoczucie ułatwia walkę z chorobą i staje się elementem przyśpieszającym rekonwalescencję.

Niektórzy twierdzą, że tzw. "amerykański uśmiech" jest sztuczny i nieco irytujący. Ale mówią tak Ci, co nie potrafią się uśmiechać. To sztuka, której warto się nauczyć. Śmiech pozwala unikać złych emocji i uwalnia te dobre.

"Uśmiech mam na każdą porę (...)
Dziwna sprawa? Nie kochani.
Tak to bywa z uśmiechami:
gdy się je rozdaje wkoło,
wtedy wszystkim jest wesoło!"
- Urszula Kozłowska

Podstawa dobrego planu dnia (link)
- nie śpij zbyt długo - szkoda dnia!
Uśmiechaj się od samego rana.
Przywitaj się ładnie ze wszystkimi.

Są ludzie bogaci, których nic nie cieszy.
Dlatego w drodze do bogactwa potrzebujesz uśmiechu na twarzy, który spowoduje dobre relacje z ludźmi.  Będziesz odnosił sukcesy prywatnie i zawodowo. Dzięki temu staniesz się szczęśliwy, a Twoje życie będzie wspaniałe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz