czwartek, 14 czerwca 2018

Bądź szczęśliwy

Twórz szczęśliwe życie zaczynając od myśli (na początku była myśl).


Człowiek jest produktem swojego trybu życia. Innymi słowy, wszystko co jest dobre i złe w Twoim życiu, to wynik Twojego sposobu myślenia, który wpływa na to, co się z Tobą dzieje. Wsłuchaj się w swoje słowa. Jeśli zauważysz, że jedną i tę samą myśl wypowiadasz przez kilka dni, i to po kilka razy, to oznacza, że stała się ona dla Ciebie szablonową, dominującą. Na każde działanie istnieje przeciwdziałanie. Myśl, to produkt energetyczny Twojego mózgu i ona bezwarunkowo powróci do Ciebie w Twoich sprawach i postępowaniu. A jeśli Twoje myśli są przepełnione gniewem, trwogą, bólem, smutkiem i uczuciem zemsty, to jak sądzisz, w jakie czyny mogą się one przerodzić? Jakim będziesz wtedy człowiekiem? Szczęśliwym, czy bardzo smutnym? Jakie słowa będziesz wtedy wypowiadał? Prawdopodobnie będziesz używał przekleństw, nawet po najdrobniejszym niepowodzeniu i w bardzo błahych sytuacjach dnia codziennie.

Kontrolować swoje zdrowie i życie można kontrolując swoje słowa i myśli. Wszyscy żyjemy swoimi nawykami. Jeśli przyzwyczajenia i myśli są pozytywne, to w życiu czeka na Ciebie wszystko co najlepsze. Gdy dominują myśli negatywne — to i życie staje się nieudane i trudne.

Jak się okazuje, Twoje myśli stanowią nie tylko o Twoich powodzeniach i klęskach życiowych, ale także odgrywają znaczącą rolę w Twoim zdrowiu. Na przykład, wiele osób uskarża się na bóle głowy, szyi i pleców. Jaka jest przyczyna tych dolegliwości?
Szyja – to symbol miękkości – podejście do powstałych problemów w sposób elastyczny i giętki, umiejętność rozwiązania problemu z różnych stron.
Ludzie, niepotrafiący pójść na kompromis, którzy są pozbawieni umiejętności spojrzenia na sprawę oczami swego oponenta (przeciwnika), zawsze będą odczuwać bóle głowy, bóle szyi i pleców, dopóki się nie nauczą traktować cudzą opinię i inne zdanie, z większą miłością i zrozumieniem.
Jeśli człowiek przyzwyczaił się do krytykowania wszystkich i wszystkiego, to zaczynają go boleć stawy i mięśnie.
Jeżeli w człowieku dominuje gniew i nienawiść, to jego organizm jak gdyby się spalał, jest atakowany przez różne infekcje i choruje jemu wątroba. Długo pamiętana, doznana kiedyś krzywda, rozkłada i pożera ciało od środka i w końcu prowadzi do powstawania nowotworów i rozwoju chorób onkologicznych.
Człowiek, który nieustannie ma poczucie winy również cierpi na różnorodne dolegliwości, które się pojawiają w całym ciele.

Nasuwa się jasny wniosek: należy obowiązkowo jak najszybciej pozbyć się negatywnych myśli i destrukcyjnych stereotypów, wtedy kiedy jeszcze jesteśmy zdrowi, niż usiłować wykorzenić je, ale już po pojawieniu się choroby.

Koniecznie należy zrozumieć, że każda dolegliwość w naszym ciele ma nie tylko fizyczne, ale również i psychiczne przyczyny.

Kontrola swoich myśli i uczynków skierowana na ciągłe myślenie pozytywne, tworzenie pozytywnych myśli - nawyków - to droga nie tylko do zdrowia psychicznego, ale również i fizycznego. Każdy człowiek powinien ciągle wypracowywać w sobie umiejętność życia w szczęściu.

Szczęściu trzeba pomagać.
Znam pewien dowcip:
Człowiek modli się: Panie, spraw bym wreszcie wygrał na loterii. Na co Bóg mu odpowiada: Ty daj mi szanse, Ty kup los na tę loterię.

Zafunduj sobie los do szczęśliwości. Zawsze myśl pozytywnie. Przecież to Ty jesteś Panem swojej głowy.

Jak mawiał Napoleon Hill – myśl i bogać się.
Bogać się nie tylko materialnie. Bogać się przede wszystkim w szczęśliwe życie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz