wtorek, 28 sierpnia 2018

Jagły

Kasza jaglana, dzięki swoim właściwościom odżywczym i prozdrowotnym, jest sprawdzoną drogą do zdrowia. Zasobna jest w witaminy i minerały. Można powiedzieć z pewną śmiałością, że to królowa kasz.


Polecana jest przy wyziębieniu organizmu. Należy do najbardziej lekkostarwnych produktów zbożowych. Korzystnie wpływa na stawy i skórę.

Wielu ignorantów śmieje się i uważa, że proso to pokarm dla ptaszków i innych zwierząt.

Na szczęście w obecnych czasach kasza jaglana zyskuje coraz więcej zwolenników. Jest bezglutenowa, więc dla osób ograniczających lub wykluczających spożycie glutenu, jest filarem zdrowej kuchni. Jagły są więc doskonałym jedzeniem dla osoby chorującej na celiakię. Kaszę jaglaną warto również polecić cierpiącemu na niedokrwistość.

Wspomaga procesy detoksykacyjne organizmu, pomaga usuwać złogi, toksyny, metale ciężkie, zalegające pozostałości po syntetykach, lekach i antybiotykach.
Oczyszczając jelita, ułatwia skuteczne redukowanie wagi.
Dzięki zawartości krzemu, korzystnie wpływa na przemianę materii i ułatwia odchudzanie. Niewłaściwe, wysokobiałkowe odżywianie, składające się z mięsa i nabiału, powoduje niedobór tego pierwiastka.

Kasza jaglana należy do produktów, które najszybciej przywracają równowagę w organizmie i powinna być głównym składnikiem naszego pożywienia. Usuwa z organizmu nadmiar wilgoci i śluzu, które są przyczyną częstych stanów zapalnych, m. in. górnych dróg oddechowych. Proso jest również skuteczne w leczeniu grzybicy typu Candida.

Jagła ma właściwości antywirusowe, zmniejsza stan zapalny błon śluzowych i wysusza nadmiar wydzieliny. Jest zatem dobrym lekarstwem na katar.

Dobrodziejstwo, jakim jest dla nas kasza jaglana, jest nieocenione. Wspomaga ona przede wszystkim procesy detoksykacyjne w organizmie. Niewłaściwe łączenie pokarmu w posiłku, ogromne ilości spożywanych, masowo przetwarzanych produktów, potęgują wzrost chorób cywilizacyjnych, których przyczyną są zalegające w jelitach toksyny. "Leczenie" metodami konwencjonalnymi, zwłaszcza w perspektywie długiego czasu, jest nieskuteczne i powoduje negatywne skutki uboczne. Natomiast zdrowe odżywianie i właściwy, naturalny styl życia rodzą nadzieję na powrót do zdrowia osób chorych. A dla ludzi zdrowych, budują silne fundamenty do szczęśliwego i długiego życia.

Warto wspomnieć, że do lepszej regeneracji układu trawiennego, lepiej kupować odmianę bardziej żółtą, ze względu na zawartość w niej prowitaminy A.

Kaszę jaglaną można kupić praktycznie w każdym sklepie, ale zazwyczaj są to małe opakowania, które wystarczają na jedno lub dwa użycia. Przy takim kupowaniu, co chwilę będziesz potrzebował chodzić do sklepu i te zakupy nie wyjdą ekonomicznie. Dlatego jak już zaczniesz stosować ją codziennie, to warto kupować kaszę w dużych opakowaniach w sklepach internetowych, po znacznie niższej cenie, w przeliczeniu na kilogram.

Styl odżywiania oparty w dużym stopniu na kaszy jaglanej możemy z powodzeniem wpisać w codzienną profilaktykę zdrowia społeczeństwa.

Artykuł napisany na podstawie książki Marka Zaremby, Jaglany detoks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz